Німецькі ліки Вашого вибору

Якщо не впевнений у безпеці, вважай,
що проблема існує в реальності.
Правила морського судноплавства

Часто жартують, що підходи до взаємодії з домашніми тваринами залежать від кількості дітей в сім'ї. Мама однієї дитини чітко стежить, щоб кіт до нього не наближався, мама двох - щоб діти не їли з миски кота, а мама трьох дітей вважає, що якщо хтось поїв з тарілки кота, то це проблеми кота.

Дійсно, у кожної жінки, яка пізнала радість материнства, існує свій власний кодекс правильного виховання дітей: деякі віддають перевагу різного роду «Розвивайкам» і заняттям з репетитором, інші з ентузіазмом проводять час зі своїм чадом на футбольному полі або льодовій арені, треті - намагаються розглянути у творчості маленького художника талант Пікассо або Мікеланджело. І тільки в одному всі мами - незалежно від віку, рівня освіти і життєвих пізнань - схожі: при виникненні у дитини проблем медичного характеру, зокрема кашлю, вони, скоріше, новобранці, що намагаються зорієнтуватися в безкрайньому морі лікарських засобів, ніж досвідчені морські вовки.

Орієнтир на безпеку

Оскільки кашель може бути супутником безлічі патологічних станів (понад 50), нерозумно покладатися на поради з Інтернету - необхідна грамотна консультація відповідного фахівця. Другою поширеною помилкою є беззастережна довіра до всіх рослинних засобів без винятку.

При використанні фітозасобів для усунення кашлю, обумовленого простудними захворюваннями, особливо у маленьких пацієнтів, слід дотримуватися обережності.

«Персонами non grata» у дітей визнані:

  • ментол (на тлі використання засобів, що містять вказаний компонент, може виникати спазм голосової щілини і задуха);
  • камфора (характеризується високою токсичністю відносно центральної нервової системи);
  • трава термопсису (посилює вираженість блювотного і кашльового рефлексу);
  • іпекакуана (значно збільшує обсяг бронхіального секрету, викликає або посилює блювотний рефлекс);
  • аніс, солодка і материнка (провокують послаблення стулу і небажані при наявності у дитини діареї);
  • йодиди (йодид калію, йодид натрію, йодований гліцерин; збільшують обсяг мокроти, відрізняються неприємним смаком, демонструють терапевтичний ефект у високих дозах, що може бути небезпечним для дітей);
  • похідні цистеїну (при вологому кашлі можуть викликати застій секрету і бронхоспазм).

Як зазначає на своєму форумі Є. Комаровський, базуючись на даних публікації в італійському журналі Test Salute (лютий 2011 року), застосування муколитиків (ацетилцистеїну, карбоцистеїну, амброксолау, бромгексину, собреролу, нелтенексіну, ердостеїну і телместеїну) у дітей до 2 років небажано, про що є відповідні попередження контролюючих органів Італії та Франції. Хоча багато з цих засобів є безрецептурними і користуються популярністю в нашій країні.

ЕВКАБАЛ ® БАЛЬЗАМ: кидаємо якір

І тут виникає закономірне питання: якому лікарському засобу довірити здоров'я своєї дитини?

Ефективним і безпечним в купірування кашлю у дорослих і дітей, починаючи з раннього віку, визнаний препарат німецької компанії esparma ЕВКАБАЛ® - бальзам і сироп, які можна використовувати у дітей раннього віку з 3 і 6 місяців (відповідно)

До складу засобу ЕВКАБАЛ® БАЛЬЗАМ входить лише 2 компоненти – хвойна та евкаліптова олії. Хвойна олія зменшує вираженість бронхоспазму і полегшує дихання, а евкаліптова - розріджує мокротиння, створює умови для кращого його виведення і діє як спазмолітик. В сукупності цей ефективний дует активних компонентів протистоїть бактеріям і вірусам та перешкоджає поширенню інфекції в період епідемії простудних захворювань. Важливою перевагою препарату є можливість використовувати його кількома способами:

  • У вигляді інгаляцій, що допомагає швидко і результативно позбутися нав'язливого та дратівливого кашлю;
  • Шляхом розтирань в області грудей і спини;
  • В якості компонента лікувальних ванн.

Така різноманітність дозволяє кожному вибрати найзручніший спосіб застосування.

ЕВКАБАЛ® СИРОП: сім футів під кілем

ЕВКАБАЛ® СИРОП містить чебрець (тим’ян) і подорожник, ефективність яких в усуненні кашлю підтверджена багаторічним досвідом практичного застосування і визнана кількома поколіннями. Біологічно активні компоненти рослин доповнюють вплив одна одної. Спільно вони сприяють виділенню мокротиння, ліквідації бронхоспазму та зменшенню інтенсивності запалення. Вираженими дезинфікуючими і антибактеріальними властивостями володіє компонент чебрецю тимол. Обволікаючий і пом'якшувальний вплив на слизову оболонку бронхів надають полісахариди подорожника, позбавляючи хворого від відчуття неприємного першіння в горлі. Така багатогранність ефектів сиропу допомагає легко впоратися з сухим і вологим кашлем.

Вважається, що передбачити наслідки прийому лікарських зборів з безліччю складових неможливо. Більш того, їх вплив на дитячий організм, сенсибілізований різними харчовими алергенами, може спровокувати несподіваний і не завжди приємний результат.

ЕВКАБАЛ® БАЛЬЗАМ і ЕВКАБАЛ® СИРОП включають всього 2 компонента, не містять камфори, ментолу і ароматизаторів. Це зводить імовірність побічних явищ і алергічних реакцій до мінімуму. А клінічні дослідження і багатющий досвід застосування в Європі та Україні наочно підтверджують хорошу переносимість ЕВКАБАЛУ.

Препарати ЕВКАБАЛ® - гідний вибір для лікування кашлю як у дітей, так і у дорослих. Застосування даних рослинних засобів, ефективних, приємних на смак і запах, не залишає кашлю жодного шансу і дозволяє всім членам родини впевнено тримати штурвал на шляху до здорового життя.

Ключові слова: Евкабал бальзам, Евкабал сироп, хвойна олія, евкаліпт, полегшує дихання, розріджує мокротиння.

Підготувала Ольга Радучіч
Опубліковано в журналі «Природна медицина» №3'2014
Завантажити статтю в форматі PDF