Німецькі ліки Вашого вибору

«Усьому свій час, - говориться у Книзі Еклезіаста. - Час розкидати каміння, час збирати каміння». Продовжуючи цю думку, можна сказати, що багатьом зараз слід... розчиняти каміння. Йдеться про лікування сечокам’яної хвороби, а золотим стандартом при цьому є цитратний препарат БЛЕМАРЕН («Еспарма», Німеччина).

Уролітіаз, або сечокам’яна хвороба, належить до підступних недуг. Розвивається вона десятиліттями, а людина про це і не здо­гадується. Невтішний діагноз ставлять вже тоді, коли при просу­ванні конкрементів сечовими шляхами виникає сильний біль у попереку, а в сечі з’являється кров. Цей стан зветься «ниркова колька» та потребує невідкладної допомоги.

Сечокам’яна хвороба - не локальне ураження нирок, а пробле­ма всього організму - порушення обміну речовин. Тож і лікуван­ня потрібно спрямовувати на усунення цього порушення. Однак більшість препаратів діють місцево у нирках та не впливають на загальний патогенез захворювання. Вони здатні лише або змен­шити запалення в ниркових лоханках, або підсилити кровотік у нирках, забезпечуючи сечогінний ефект, або діяти спазмолітич­но. Усе це сприяє тільки «вимиванню» піску. Тобто дія подібних препаратів є симптоматичною і не впливає на системні процеси уролітіазу, не розчиняючи існуючі конкременти. Метою справжнього лікування сечокам’яної хвороби є розчинення та за­побігання повторному утворенню сечових конкрементів. Це на­дає саме препарату БЛЕМАРЕН особливе місце, адже він має та­кий механізм дії, що дозволяє досягти мети лікування.

БЛЕМАРЕН містить такі активні речовини, як лимонна кис­лота, її сіль цитрат натрію та гідрокарбонат калію. Механізм дії препарату спрямований на послідовне підвищення лужності сечі (до певних значень рН, вказаних лікарем), а також на зни­ження секреції активного кальцію нирками і, як наслідок, на зменшення утворення кристаликів його солей.

Власне, через наявність кальцію сечові камені є щільними та мають гострі кути. БЛЕМАРЕН у слабкому лужному середовищі утворює стійкі комплекси з кальцієм і вилучає його з каменів. Окрім цього, препарат підвищує виділення натрію та калію, які створюють добре розчинні солі, що легше виводяться. Отже, зав­дяки БЛЕМАРЕНУ конкременти втрачають свою щільність, ста­ють пористими та добре відходять. їхні краї згладжуються, що за­побігає травмуванню сечовивідних шляхів.

БЛЕМАРЕН зменшує у розмірах змішані камені, а уратні навіть повністю розчиняє. Зверніть увагу: якщо камінь або пісок вий­шли, або їх видалили за допомогою літотрипсії чи оперативним шляхом, це не гарантує повного видужання! Навіть у цьому ви­падку треба приймати БЛЕМАРЕН кілька місяців з метою метафілактики (профілактики повторного утворення конкрементів).

Підбиваючи підсумки, можна сказати, що, на відміну від інших засобів, БЛЕМАРЕН не просто полегшує виведення піску та каменів з сечових шляхів, а створює умови, за яких конкременти розчиняються та більше не утворюються.

Опубліковано в журналі «Містер Блістер» №9’2014

Завантажити статтю в форматі PDF