Склад препарату:

  • Діюча речовина - 1 таблетка містить сухого екстракту трави золотарника звичайного (Extractum Herbae Solidaginis virgaureae siccum) (5-7:1) (екстрагент – етанол 60%) 300 мг.
  • Допоміжні речовини – магнію стеарат, кросповідон, кремнію діоксид, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний.
  • Реєстраційне свідотство № UA/13325/01/01 від 22.11.2013

Санація сечовивідних шляхів при інфекційних та запальних процесах у складі комплексної терапії

  • Цистит
  • Пієлонефрит

При сечокам’яній хворобі та за наявності піску у нирках.

Профілактика утворення каменів та піску у нирках.

Дорослим і дітям віком від 12 років по 1 таблетці 4-5 разів на добу.

Таблетки приймають, не розжовуючи, запивають достатньою кількістю рідини (наприклад,

склянкою води)

Курс лікування: від 5 днів до 8 тижнів. За необхідності можливе проведення повторних курсів

лікування, що визначає лікар індивідуально.

Трава золотарника звичайного містить тритерпенсапонін, флавоноїди, лейокарпозид, віргауреозид та інші активні компоненти. Екстракту золотарника звичайного притаманна комплексна дія: він має протизапальні властивості, характеризується діуретичною (акваретичною) дією та спазмолітичним впливом на гладку мускулатуру сечовивідних шляхів. Водночас екстракт золотарника виявляє антибактеріальну активність, у тому числі щодо Staphylococcus aureus, St. epidermidis, St. Faecalis, Bacillus subtilis та інш. Активні речовини екстракту гальмують ріст ряду грибів: C. albicans, C. Krusei, C. Tropicalis та інш.

Запобігає каменеутворенню шляхом розбавлення сечі та зниження концентрації у ній літогенних субстанцій. Оскільки запалення та звуження сечовивідних шляхів пов’язане з наявністю сечових каменів, важливого значення для вторинної профілактики набуває також діуретична та протизапальна дія золотарника.

Отже, Цисто-аурин є першочерговим засобом при запальних та інфекційних захворюваннях сечовивідних шляхів і для їх профілактики.

Підвищена чутливість до золотарника звичайного або до інших складових лікарського засобу.

Не рекомендується застосовувати при набряках, обумовлених серцевою або нирковою недостатністю.

 

Побічні реакції

Aлергічні реакції, порушення з боку травного тракту.

Належні заходи безпеки при застосуванні

За наявності крові у сечі, якщо піднялася температура або якщо не відбувається полегшення протягом 5 днів, необхідно звернутись до лікаря.

Застосування в період вагітності або годування груддю

Не слід застосовувати препарат у період вагітності та годування груддю, оскільки таке застосування досліджено недостатньо.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Не впливає.

Діти

Через недостатню кількість даних досліджень не рекомендується застосовувати препарат дітям до 12 років.

 
 
 
 

Корисні статті

Застосування екстрактів золотушника звичайного (solidago virgaurea l.) для лікування захворювань сечовивідних шляхів

В огляді розглядаються фармакологічні і клінічні дані про застосування екстрактів золотушника звичайного (Solidago virgaurea L.) для лікування захворювань сечовивідної системи. Екстракти золотушника проявляють 6 основних фармакологічних ефектів: антибактеріальний, протизапальний, імуномодулюючий, спазмолітичний, знеболюючий і сечогінний.

Детальніше...

Цисто-аурин – правильний вибір при циститі

Найчастіше жінка з гострим циститом до того, як звернутися до лікаря, передусім біжить по допомогу в найближчу аптеку. Який препарат провізор може першочергового радити при циститі?

Детальніше...

ЦИСТО-АУРИН – нова зірка у лікуванні циститу

Німецька компанія «Еспарма» представляє перспективну новинку на фармацевтичному ринку України – препарат ЦИСТО-АУРИН, який містить екстракт трави золотарника. Цій рослині притаманна комплексна дія: протизапальна, антибактеріальна, діуретична, спазмолітична тощо.

Детальніше...

Лікування інфекцій сечовивідних шляхів

 

Еспа-фоцин

Фармакологічна дія

Фосфоміцину трометамол – антибіотик широкого спектра дії, похідна речовина фосфонової кислоти. Механізм дії пов'язаний з блокуванням першої стадії синтезу бактеріальної клітинної стінки. Специфічний механізм інгібування енолпірувілтрасферази запобігає розвитку перехресної резистентності з іншими антибіотиками.

Еспа-фоцин добре всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Максимальна концентрація в плазмі (20–30 мкг/мл) досягається через 2-2,5 години після прийому. В сечі терапевтична концентрація зберігається протягом 48 год.

Показання

Лікування гострих неускладнених інфекцій нижніх сечовивідних шляхів, спричинених чутливими до фосфоміцину мікроорганізмами у дорослих пацієнтів та у дівчат віком від 12 років. Профілактика інфекційних захворювань під час діагностичних процедур та хірургічних втручань у дорослих пацієнтів.

Протипоказання

Гіперчутливість до компонентів препарату, тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну 10 мл/хв), дитячий вік до 12 років, проходження гемодіалізу.

Для розчинення каменів в нирках

Блемарен

Фармакологічна дія

При розчиненні шипучих таблеток Блемарен у воді утворюється калію-натрію гідроцитрат та виділяється вуглекислий газ. При цьому утворюються залишкові лужні іони, які виводяться нирками. Таким чином відбувається підвищення рівня показника рH сечі (залежно від дозування здійснюється її нейтралізація або алкалізація).

Показання

Олужнення сечі при проведенні цитостатичної терапії під час застосування урикозуричних препаратів, при лікуванні пацієнтів із цистиновими конкрементами, а також при нирковому канальцевому ацидозі з фосфатним літіазом.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

  • Ниркова недостатність
  • Інфекції сечовивідних шляхів, спричинені бактеріями, які розкладають сечовину (ризик утворення струвітних каменів)
  • Метаболічний алкалоз
  • Епізодична спадкова адинамія