Склад препарату:

 • Діюча речовина - 100 г емульсії містять:
  • олії евкаліптової 10 г
  • олії хвойної 3 г
 • Допоміжні речовини: спирт цетостеариловий, гліцерол моностеарат, макроголу стеарат, натрію цетостеарилсульфат, трометамол, кислоти лимонної моногідрат, гуаязулен, вода очищена.
 • Реєстраційне посвідчення № UA/5753/01/01 від 30.12.2016

Для полегшення симптомів застудних захворювань дихальних шляхів з надлишковим утворенням мокротиння

Евкабал® бальзам застосовують для розтирання, інгаляції парів або як компонент лікувальних ванн.

Розтирання – з 3 місяців

Для розтирання Евкабал® бальзам застосовують не розводячи.

Смужку емульсії довжиною 3 - 5 см наносять на шкіру грудної клітки кілька разів на добу і добре розтирають. Дітям віком від 3 місяців до 2 років препарат можна наносити тільки на спину.

Приймання ванн – з 3 місяців

Ванни застосовують, головним чином, для дітей віком від 3 місяців до 6 років. Евкабал® бальзам розчиняють у воді (36-37 °С) у такій кількості:

 • для немовлят від 3 до 12 місяців - смужку емульсії довжиною 8-10 см (1 столова ложка) на 20 л;
 • для дітей від 1 до 6 років - 2 смужки емульсії довжиною 10 см (2 столові ложки) на 40 л.

Купати 10 хв. щоденно до зникнення симптомів. Додатково, за необхідності, 2-3 рази на добу розтирати груди і спину препаратом Евкабал® бальзам.

Інгаляції на парі – з 3 років

Рекомендується проводити по 3 інгаляції парів щоденно протягом кількох днів до зникнення симптомів.

Смужку емульсії довжиною 3 - 5 см (1 чайна ложка) розчиняють у 1 - 2 л гарячої води та вдихають пари під рушником, покладеним на голову, або через інгалятор. При застосуванні інгалятора смужку емульсії розмішують з гарячою водою в нижній частині інгалятора (для дітей від 3 до 4 років довжина смужки 1-2 см, від 4 до 12 років - 2-3 см, для дітей віком від 12 років і дорослих - 3 - 5 см).

Інгаляції дітям з 3 років проводити тільки під наглядом дорослих. Для інгаляцій слід використовувати воду температурою не вище 70 °С. За відсутності спеціального інгалятора відстань між поверхнею води та обличчям повинна становити не менше 20 см.

Якщо симптоми не полегшуються протягом 4-5 днів або погіршуються, у випадку задишки, гарячки, мокротиння з виділенням гною чи крові слід звернутися до лікаря.

Головним активним компонентом препарату є евкаліптова олія із вмістом не менше 80 % спазмолітично активного 1,8-цинеолу. Її дія комбінується з дією хвойної олії, яка містить 30- 40 % альфа-піненів, що поліпшують кровопостачання.

Фармакологічна дія зазначених ефірних олій широко використовується в терапевтичній практиці:

 • розрідження та розчинення бронхіального секрету
 • посилене його виведення миготливим епітелієм
 • послаблення катаральних проявів у респіраторних шляхах
 • протизапальна дія

Завдяки своїм ліпофільним властивостям активні речовини добре розподіляються по шкірі та всмоктуються. Після всмоктування вони частково виводяться через легені, а отже потрапляють через кровообіг безпосередньо до місця дії. Таким чином, попередня дія, що виникає під час інгаляції, посилюється при прийомі ванн і у випадку постільного режиму доповнюється позитивним впливом теплої ванни, яка у поєднанні з активними речовинами спричинює потовиділення.

Препарат Евкабал® бальзам у вигляді розтирання, інгаляцій чи добавки для ванн можна використовувати для профілактики, підтримуючого лікування чи метафілактики інфекцій верхніх і нижніх дихальних шляхів. Застосування препарату зручне та суб'єктивно сприймається як приємне.

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату.

Бронхіальна астма, коклюш, псевдокруп, схильність до судом.

Пошкоджена шкіра, наприклад, при опіках та порушенні цілісності шкіри.

Побічні реакції

Алергічні реакції, включаючи шкірні висипання, свербіж та інші.

Передозування

При правильному застосуванні у рекомендованих дозах інтоксикації практично виключені.

При випадковому внутрішньому прийомі нерозведеного препарату слід очікувати ускладнень з боку шлунково-кишкового тракту з нудотою, блюванням, можлива діарея, судоми. Резорбтивну дію потрібно враховувати тільки в крайньому випадку. У легких випадках достатньо припинення застосування лікарського засобу. В інших випадках слід проводити симптоматичне лікування. При появі судом необхідно ввести 5-10 мг діазепаму внутрішньовенно або барбітурату короткої дії, а у випадку прийому всередину - промити шлунок і дати натрію сульфату 30 г у 250 мл води.

Особливості застосування

У період годування груддю не наносити на груди.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Не впливає.

 
 
 
 

Корисні статті

Новий препарат ЕВКАБАЛ® САШЕ (ацетилцистеїн) – нові можливості в лікуванні захворювань, що супроводжуються кашлем

Підготувала Тетяна Брандіс

Опубліковано в журналі «Новини медицини і фармації» №2(679)'2019

Застосування прямого муколітика АЦЕТИЛЦИСТЕЇНУ одночасно вирішує кілька складних завдань при лікуванні гострих чи хронічних захворювань дихальної системи, що супроводжуються кашлем. В першу чергу - це розрідження густого або гнійного мокротиння та руйнування бактеріальних біоплівок.

Детальніше...

Новий Евкабал САШЕ (ацетилцистеїн): шлях перемоги над кашлем

Підготувала Лада Матвєєва

Опубліковано в журналі «Здоров'я України» №4(449)'2019

Евкабал САШЕ - це надійний, ефективний та безпечний препарат для подолання кашлю при гострих та хронічних захворюваннях дихальних шляхів, який супроводжується продукцією густого, в’язкого або гнійного мокротиння. Евкабал САШЕ - запорука легкої перемоги над кашлем!

Детальніше...

Мукорегулятор, антиоксидант, пневмопротектор — сучасне уявлення про місце ацетилцистеїну в терапії захворювань респіраторної системи

Підготував Ніколаєнко В.Б.

Опубліковано в журналі «Український медичний часопис» №1(129),Т.1-I/II'2019

При гострих та хронічних захворюваннях респіраторної системи, які супроводжуються утворенням густого та гнійного мокротиння, N-ацетилцистеїн сприяє покращенню функції легень, позитивній динаміці клінічних проявів, зниженню частоти загострень хронічних респіраторних захворювань, поліпшує фізичну працездатність та якість життя пацієнтів.

Детальніше...

Від кашлю та застуди

Евкабал сироп

Фармакологічна дія

Речовини, що містяться в рідких екстрактах і подорожника, і чебрецю (тим'яну), зокрема ефірні олії, як відхаркувальні засоби впливають на властивості, утворення і транспорт бронхіального секрету.

Показання

Запальні захворювання дихальних шляхів

Відхаркувальний засіб для симптоматичного лікування продуктивного кашлю

Підтримуючий засіб при коклюші

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату, непереносимість фруктози.

Підвищена чутливість до алкіл-4-гідроксибензоатів.

Евкабал саше

Фармакологічна дія

Муколітичний, відхаркувальний засіб, який застосовують для розрідження мокротиння при захворюваннях дихальної системи, що супроводжуються утворенням густого слизу.

Показання

Лікування гострих та хронічних захворювань бронхолегеневої системи, що потребують зменшення в’язкості мокротиння, покращення його відходження та відхаркування

Протипоказання

Відома гіперчутливість до ацетилцистеїну або будь-якої з допоміжних речовин. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії загострення, кровохаркання, легенева кровотеча.

Дитячий вік до 6 років.