Склад препарату:

  • Діюча речовина - 100 г сиропу містять:
    • рідкого екстракту подорожника гостролистого (Extractum Plantaginis liquidum) (1:2- 2,5) 3 г
    • рідкого екстракту чебрецю (тим'яну) (Extractum Thymi liquidum) (1:2-2,5) 15 г
  • Допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), сироп інвертованого цукру (глюкози моногідрат, фруктоза, сахароза, вода очищена).
  • Реєстраційне посвідчення № UA/5754/01/01 від 30.12.2016

Засоби, що застосовуються при кашлю та застудних захворюваннях. Код АТХ R05С А10.

Дітям

  • Дітям віком від 4 до 6 років призначати по 1 чайній ложці (5 мл) 3-5 разів на добу
  • Дітям віком від 6 до 12 років - по 1 десертній ложці (10 мл) 3-5 разів на добу.

Дорослим та дітям від 12 років

  • по 1-2 десертні ложки (10-20 мл) 3-5 разів на добу.

Тривалість лікування

Тривалість лікування визначає лікар індивідуально, що залежить від перебігу захворювання та стану пацієнта.

Речовини, що містяться в рідких екстрактах і подорожника, і чебрецю (тим'яну), зокрема ефірні олії, як відхаркувальні засоби впливають на властивості, утворення і транспортування бронхіального секрету. Здійснюється як непрямий рефлекторний вплив через слизову оболонку шлунка, так і прямий вплив ефірних олій на бронхіальні залози, що підсилює їхню активність. Це сприяє збільшенню, розрідженню та розчиненню бронхіального секрету, а також посиленню транспортування секрету через війчастий епітелій. Це особливо важливо на пізніших стадіях гострого бронхіту та при хронічному бронхіті, коли відбувається посилене виділення в'язкого слизу підслизовими залозами. Окрім цього, ефірні олії завдяки своїй поверхневій активності зменшують зв'язувальну здатність високов'язкого слизу на трахеобронхіальній слизовій оболонці. Чебрець характеризується вираженим протимікробним потенціалом тимолу і карвакролу. Рослинні слизові речовини подорожника сприяють захисту пошкодженої слизової оболонки бронхів від подальшого подразнення.

Підвищена чутливість до компонентів препарату, непереносимість фруктози.

Підвищена чутливість до алкіл-4-гідроксибензоатів

Побічні реакції

Можливі шлунково-кишкові розлади (включаючи нудоту, блювання, діарею), реакції гіперчутливості, включаючи шкірні висипання, кропив'янку, свербіж, ангіоневротичний набряк, задишку, екзантему.

Передозування

Симптоми. При передозуванні може з'явитися нудота, що супроводжується покашлюванням.

Лікування. Відміна препарату. Терапія симптоматична.

Особливості застосування

Якщо під час лікування препаратом погіршується симптоматика та/або з’являються задишка, підвищення температури тіла, гнійне мокротиння, необхідно проконсультуватися з лікарем. Якщо протягом тижня симптоматика зберігається, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Вказівка для хворих на цукровий діабет

Евкабал® сироп містить глюкозу, фруктозу і сахарозу із загальним вмістом цукру у перерахуванні на сахарозу 0,6 г/мл. Таким чином, в 1 чайній ложці (5 мл) міститься 3 г сахарози або 0,25 хлібних одиниць, а в 1 десертній ложці (10 мл) – 6 г сахарози або 0,5 хлібних одиниць.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом та іншими механізмами.

Не впливає при застосуванні у рекомендованих дозах, але слід враховувати, що до складу допоміжних речовин входить етанол 6,5 об.%.

 
 
 
4+ р

Корисні статті

Новий препарат ЕВКАБАЛ® САШЕ (ацетилцистеїн) – нові можливості в лікуванні захворювань, що супроводжуються кашлем

Підготувала Тетяна Брандіс

Опубліковано в журналі «Новини медицини і фармації» №2(679)'2019

Застосування прямого муколітика АЦЕТИЛЦИСТЕЇНУ одночасно вирішує кілька складних завдань при лікуванні гострих чи хронічних захворювань дихальної системи, що супроводжуються кашлем. В першу чергу - це розрідження густого або гнійного мокротиння та руйнування бактеріальних біоплівок.

Детальніше...

Новий Евкабал САШЕ (ацетилцистеїн): шлях перемоги над кашлем

Підготувала Лада Матвєєва

Опубліковано в журналі «Здоров'я України» №4(449)'2019

Евкабал САШЕ - це надійний, ефективний та безпечний препарат для подолання кашлю при гострих та хронічних захворюваннях дихальних шляхів, який супроводжується продукцією густого, в’язкого або гнійного мокротиння. Евкабал САШЕ - запорука легкої перемоги над кашлем!

Детальніше...

Мукорегулятор, антиоксидант, пневмопротектор — сучасне уявлення про місце ацетилцистеїну в терапії захворювань респіраторної системи

Підготував Ніколаєнко В.Б.

Опубліковано в журналі «Український медичний часопис» №1(129),Т.1-I/II'2019

При гострих та хронічних захворюваннях респіраторної системи, які супроводжуються утворенням густого та гнійного мокротиння, N-ацетилцистеїн сприяє покращенню функції легень, позитивній динаміці клінічних проявів, зниженню частоти загострень хронічних респіраторних захворювань, поліпшує фізичну працездатність та якість життя пацієнтів.

Детальніше...

Від кашлю та застуди

Евкабал бальзам

Фармакологічна дія

Головним активним компонентом препарату є евкаліптова олія із вмістом не менше 80 % спазмолітично активного 1,8-цинеолу. Її дія комбінується з дією хвойної олії, яка містить 30- 40 % альфа-піненів, що поліпшують кровопостачання.

Показання

Для полегшення симптомів застудних захворювань дихальних шляхів з надлишковим утворенням мокротиння

Протипоказання

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату.

Бронхіальна астма, коклюш, псевдокруп, схильність до судом.

Пошкоджена шкіра, наприклад, при опіках та порушенні цілісності шкіри.

Евкабал саше

Фармакологічна дія

Муколітичний, відхаркувальний засіб, який застосовують для розрідження мокротиння при захворюваннях дихальної системи, що супроводжуються утворенням густого слизу.

Показання

Лікування гострих та хронічних захворювань бронхолегеневої системи, що потребують зменшення в’язкості мокротиння, покращення його відходження та відхаркування

Протипоказання

Відома гіперчутливість до ацетилцистеїну або будь-якої з допоміжних речовин. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії загострення, кровохаркання, легенева кровотеча.

Дитячий вік до 6 років.