Склад препарату:

  • Діюча речовина - 100 г сиропу містять:
    • рідкого екстракту подорожника гостролистого (Extractum Plantaginis liquidum) (1:2- 2,5) 3 г
    • рідкого екстракту чебрецю (тим'яну) (Extractum Thymi liquidum) (1:2-2,5) 15 г
  • Допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), сироп інвертованого цукру (глюкози моногідрат, фруктоза, сахароза, вода очищена).
  • Реєстраційне посвідчення № UA/5754/01/01 від 30.12.2016

Засоби, що застосовуються при кашлю та застудних захворюваннях. Код АТХ R05С А10.

Дітям

  • Дітям віком від 4 до 6 років призначати по 1 чайній ложці (5 мл) 3-5 разів на добу
  • Дітям віком від 6 до 12 років - по 1 десертній ложці (10 мл) 3-5 разів на добу.

Дорослим та дітям від 12 років

  • по 1-2 десертні ложки (10-20 мл) 3-5 разів на добу.

Тривалість лікування

Тривалість лікування визначає лікар індивідуально, що залежить від перебігу захворювання та стану пацієнта.

Речовини, що містяться в рідких екстрактах і подорожника, і чебрецю (тим'яну), зокрема ефірні олії, як відхаркувальні засоби впливають на властивості, утворення і транспортування бронхіального секрету. Здійснюється як непрямий рефлекторний вплив через слизову оболонку шлунка, так і прямий вплив ефірних олій на бронхіальні залози, що підсилює їхню активність. Це сприяє збільшенню, розрідженню та розчиненню бронхіального секрету, а також посиленню транспортування секрету через війчастий епітелій. Це особливо важливо на пізніших стадіях гострого бронхіту та при хронічному бронхіті, коли відбувається посилене виділення в'язкого слизу підслизовими залозами. Окрім цього, ефірні олії завдяки своїй поверхневій активності зменшують зв'язувальну здатність високов'язкого слизу на трахеобронхіальній слизовій оболонці. Чебрець характеризується вираженим протимікробним потенціалом тимолу і карвакролу. Рослинні слизові речовини подорожника сприяють захисту пошкодженої слизової оболонки бронхів від подальшого подразнення.

Підвищена чутливість до компонентів препарату, непереносимість фруктози.

Підвищена чутливість до алкіл-4-гідроксибензоатів

Побічні реакції

Можливі шлунково-кишкові розлади (включаючи нудоту, блювання, діарею), реакції гіперчутливості, включаючи шкірні висипання, кропив'янку, свербіж, ангіоневротичний набряк, задишку, екзантему.

Передозування

Симптоми. При передозуванні може з'явитися нудота, що супроводжується покашлюванням.

Лікування. Відміна препарату. Терапія симптоматична.

Особливості застосування

Якщо під час лікування препаратом погіршується симптоматика та/або з’являються задишка, підвищення температури тіла, гнійне мокротиння, необхідно проконсультуватися з лікарем. Якщо протягом тижня симптоматика зберігається, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Вказівка для хворих на цукровий діабет

Евкабал® сироп містить глюкозу, фруктозу і сахарозу із загальним вмістом цукру у перерахуванні на сахарозу 0,6 г/мл. Таким чином, в 1 чайній ложці (5 мл) міститься 3 г сахарози або 0,25 хлібних одиниць, а в 1 десертній ложці (10 мл) – 6 г сахарози або 0,5 хлібних одиниць.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом та іншими механізмами.

Не впливає при застосуванні у рекомендованих дозах, але слід враховувати, що до складу допоміжних речовин входить етанол 6,5 об.%.

 
 
 
4+ р

Корисні статті

В гори з Евкабалом

Кажуть, що краще за гори можуть бути тільки гори! Тому багато хто з нас намагаються хоча б на кілька днів змінити звичний міський пейзаж на засніжені верхівки та гірськолижні траси. Однак на гостей і фешенебельного Куршавеля, і затишного Закопане, і демократичного Славського чатує одна й та сама небезпека – застуда. Тому важливо не забути взяти з собою Евкабал бальзам та сироп (Еспарма, Німеччина).

Детальніше...

Цілюща сила рослин

Під час холодів ГРВІ, застуда та бронхіт стають серйозною проблемою. Попри те, що з’являються нові антибактеріальні та противірусні препарати, такі хвороби не відходять у минуле. Мікроорганізми, що їх викликають, дуже швидко пристосовуються. Крім того, збільшується кількість алергій на препарати… Щоденні двогодинні прогулянки в сосновому лісі могли б стати гарною профілактикою застудних захворювань. Але чи часто ми можемо знайти час для таких прогулянок? Саме тому сьогодні важливу роль грають ліки з натуральною основою. Вони діють м’яко, ефективно, майже не викликають небажаних ефектів. До таких належить німецький препарат Евкабал, який випускається у формі сиропу та бальзаму. 

Детальніше...

Евкабал і маленьким дітлахам, і застуженим батькам

Пам’ятаєте, як у жартівливій пісеньці тубільці з «острову невезіння» мріяли взяти та відмінити понеділки? А нам би раз і назавжди скасувати холодну пору року. Щоб завжди було літо! Натомість у березні весна – тільки в календарі, не у душі. Нічого дивного: нежить, чхання та кашель в родині йдуть по колу. Тільки-но дитина починає одужувати, як захворіє мати чи батько… Добре, що є засоби серії Евкабал – бальзам та сироп – німецкої фармацевтичної компанії «Еспарма», за допомогою яких одужання наступає набагато швидше. 

Детальніше...

Від кашлю та застуди

Евкабал бальзам

Фармакологічна дія

Головним активним компонентом препарату є евкаліптова олія із вмістом не менше 80 % спазмолітично активного 1,8-цинеолу. Її дія комбінується з дією хвойної олії, яка містить 30- 40 % альфа-піненів, що поліпшують кровопостачання.

Показання

Для полегшення симптомів застудних захворювань дихальних шляхів з надлишковим утворенням мокротиння

Протипоказання

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату.

Бронхіальна астма, коклюш, псевдокруп, схильність до судом.

Пошкоджена шкіра, наприклад, при опіках та порушенні цілісності шкіри.