Склад препарату:

Діюча речовина – 1 мл крапель (= 27 крапель) містить: рідкого екстракту трави звіробою (Hyperici herba) (1:9-11) (екстрагент етанол 54,7 % (v/v)) – 0,186г, рідкого екстракту кореневищ з коренями валеріани (Rhizoma cum radicibus valerianae) (1:9-11) (екстрагент етанол 54,7 % (v/v)) - 0,186 г, рідкого екстракту листя меліси (Melissa folium) (1:4-6) (екстрагент етанол 54,7 % (v/v)) 0,188 г.

Допоміжні речовини – етанол 96%, вода очищена.

Реєстраційне посвідчення № UA/13150/02/01 від 30.12.2013

 • Вегетативна дистонія.
 • Нервове збудження.
 • Дратівливість.
 • Зниження концентрації уваги та навантаження різного походження.
 • Стрес.
 • Розумова втомлюваність.
 • Клімактеричні та інші функціональні порушення з боку нервової системи.
 • Функціональні захворювання травного тракту.
 • Порушення засинання та сну.

ДОРОСЛІ ТА ДІТИ ВІКОМ ВІД 12 РОКІВ: по 20 крапель 3 рази на добу.

Препарат приймають до їди або через 2 години після їди розведеним у рідині.

Якщо протягом 4 тижнів після початку лікування не спостерігається поліпшення стану, слід припинити застосування препарату та проконсультуватись з лікарем.

Тривалість курсу лікування зазвичай визначає лікар індивідуально.

Рослинні спиртові ектракти, які входять до складу препарату, діють спазмолітично, заспокійливо, стабілізують настрій та полегшують засинання, є взаємодоповнюючими та взаємопосилюючими для застосування при психовегетативних порушеннях.

Екстракт звіробою, який містить активні речовини гіперицин, псевдогіперицин та гіперфорин, чинить гармонізуючу дію на центральну та вегетативну нервову систему, ефективний при поганому настрої, апатії, які супроводжуються такими симптомами, як нездужання, втрата апетиту, безсоння.

Поліпшує настрій, позитивно впливає на розумові та фізичні здібності, підвищує працездатність.

Біологічно активні речовини, що містяться у коренях валеріани (ефірна олія, валеріанова кислота, борнеол, алкалоїди, дубильні речовини, цукри), зменшують збудження в центральній нервовій системі, посилюють ефекти інших седативних, снодійних, аналгетичних та спазмолітичних засобів.

Біологічно активні речовини листя меліси (цитраль, ліналоол, гераніол, цитронелал, мірцен, альдегіди), дубильні речовини (до 5%), гіркота, слиз, органічні кислоти (бурштинова, кавова, хлорогенова, олеанолова та урсолова), цукри (стахіоза) чинять спазмолітину, заспокійливу, гіпотензивну, сечогінну, вітрогінну, бактерицидну дії, покращують травлення,зменшують напругу гладких м’язів кишечнику, збуджують виділення травних ферментів, сприяють зменшенню частоти серцевих скорочень та дихання.

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Артеріальна гіпотензія.

Відома підвищена чутливість шкіри до світла, тимчасові стани депресії тяжкого ступеня та інші розлади, що супроводжуються пригніченням центральної нервової системи:

 • індинавіру або інших антиретровірусних засобів
 • циклоспорину, дигоксину, теофіліну, іринотекану, такролімусу, симвастатину, фексофенадину
 • трициклічних антидепресантів
 • протиепілептичних засобів
 • СІЗЗС
 • триптанів
 • антикоагулянтів

Побічні реакції

Можуть виникати нижчезазначені побічні ефекти:

 • запаморочення, головний біль, пригнічення емоційних реакцій
 • шлунково-кишкові розлади
 • шкірні алергічні реакції, фото сенсибілізація

Особливі заходи безпеки

Препарат містить спирт. Не рекомендується застосування препарату протягом тривалого часу (більше 4 тижнів).

У період лікування препаратом СЕДАРИСТОН® краплі слід уникати інтенсивного УФ опромінення (тривалих сонячних ванн, гірського сонця, соляріїв).

Застосування у період вагітності або годування груддю

Оскільки відсутні дані щодо застосування СЕДАРИСТОНУ® кралі у період вагітності або годування груддю, препарат не призначають у цей період груддю не спостерігалось.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Необхідно пам'ятати, що засіб містить етиловий спирт у кількості 53 об.% та має седативну дію, що може зменшити швидкісну реакцію при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Діти

Не застосовують дітям віком до 12 років.

Застосування препарату дітям віком від 12 років можливе тільки за призначенням та під наглядом лікаря.

 
 
12+

Корисні статті

СЕДАРИСТОН капсули: баланс спокою та бадьорості

Заспокійливих препаратів на сучасному фармацевтичному ринку досить велика кількість. Як вибрати для себе або порекомендувати комусь саме той препарат, що потрібен конкретній людині в конкретній ситуації? Це питання щодня постає перед провізором. Адже відомо, що часто, усуваючи тривогу та неспокій, седативні препарати  викликають сонливість та зниження концентрації уваги та працездатності. Як же бути тим, хто потребує заспокоєння, але не може дозволити собі «куняти» та гальмувати на ходу?

Детальніше...

Седаристон: у фокусі - клієнт

Перш ніж порекомендувати клієнту аптеки той чи інший засіб, слід врахувати деякі індивідуальні особливості кожного з них. Розібратися в них непросто, тому в журналі відкривається нова рубрика «ШТРИХИ ДО ПОРТРЕТА ПОКУПЦЯ». В ній ми будемо змальовувати для вас особливі риси покупців з різними хворобами.

Детальніше...

Седаристон повертає спокій

Які епітети доречні у створенні словесного портрету сучасного українця? Він добрий, щирий та людяний. Однак водночас з цим – знервований, роздратований, не завжди здатний опанувати свою агресію. Отже, багатьом людям зараз потрібен ефективний та безпечний седативний засіб. Такий, наприклад, як Седаристон («Еспарма», Німеччина).

Детальніше...

Від тривоги та стресу

Седаристон капсули

Фармакологічна дія

Рослинні екстракти, що входять до складу препарату, діють спазмолітично, заспокійливо, стабілізують настрій та полегшують засинання.

Показання

Нервове збудження, дратівливість, зниження концентрації уваги та навантаження різного походження

Вегетативна дистонія, з різними скаргами

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату

Артеріальна гіпотензія

Відома підвищена чутливість шкіри до світла, тимчасові стани депресії тяжкого ступеня та інші розлади, що супроводжуються пригніченням центральної нервової системи