Німецькі ліки Вашого вибору

Стати справжнім асом аптечної справи не важко. Ви можете навчитися з першого погляду «зчитувати» клієнта, вгадувати його потреби і бажання, а також допомагати йому зробити

Bдалий вибір. Жодних суперздібностей, на кшталт читання думок чи пророцького хисту, для цього не треба. Ваша зброя – це знання, досвід та спостережливість. Проте іноді не будуть зайвими і деякі підказки.

Що таке остеоартроз?

Терміном остеоартроз позначають цілу низку захворювань, пов’язаних із пошкодженням суглобів, їхньою деформацією, запаленням та болем. У здорових людей хрящова пластина є дуже еластичною, під час фізичних навантажень вона змінює форму, а у стані спокою відновлює її. Проте з віком через патологічну зміну кількості глюкозамінів та колагену, з яких власне і складається хрящова тканина, вона втрачає еластичність, стає чутливою до уражень. Згодом хрящ стоншується, а субхондріальна кістка, навпаки, нерівномірно розростається, обмежуючи рухливість суглоба.

Азбука хворих суглобів

Шанси, що у вашу аптеку завітає клієнт зі скаргами на симптоми остеоартрозу, дуже високі. Адже в Україні лише за офіційною статистикою поширення цього захворювання становить більш ніж 2,5 тис. на кожні 100 тис. осіб. Як же впізнати його серед відвідувачів аптеки?

Літня людина. Ризик остеоартрозу різко збільшується з віком, охоплюючи майже третину людей 50 років і дві третини у 60–70 років. У більш молодому віці від цієї хвороби частіше страждають чоловіки, а у старшому – жінки, адже її розвиток деякою мірою провокує зниження секреції естрогенів під час менопаузи.

Відвідувач із зайвою вагою. Ожиріння посилює навантаження на колінні та тазостегнові суглоби і за статистикою збільшує ризик появи остеоартрозу у чотири рази. До того ж, порушення обміну речовин і гормонального балансу, яке сприяє набору зайвої ваги, також провокує розвиток остеоартрозу.

Важкоатлети та спортсмени. Люди, які займаються спортом, зокрема важкою атлетикою, теж належать до групи ризику. Вони додатково навантажують суглоби і часто отримують травми, які також спричиняють пошкодження хрящів.

Люди робітничих професій. Остеоартроз часто є професійним захворюванням. Класичний приклад – пошкодження суглобів кистей рук у швачок чи колінних суглобів у вантажників, яке виникає внаслідок численних мікротравм.

Усі ці пацієнти приходять зі скаргами на хрускіт та біль у суглобах, відчуття скутості: «Ніби в них закінчилася змазка». Їх непокоїть неможливість швидко відновити рухомість після періоду спокою. Наприклад, вранці хворому на остеоартроз може знадобитися півгодини, щоб «розходитися». Коли йдеться про колінні або тазостегнові суглоби, у важких випадках у хворих на остеоартроз змінюється хода, вона стає невпевненою, кульгавою.

Хондропротектор нового покоління

Лікування остеоартрозу – процес тривалий, тому бажано застосовувати більш безпечні рослинні засоби, наприклад, хондропротектор нового покоління СУСТАМАР від компанії «Еспарма» (Німеччина). Активною речовиною цього препарату є екстракт коренів мартінії запашної. Ця рослина включена у фармакопеї європейських країн під назвою «корінь гарпагофітуму».

Завдяки унікальному природному поєднанню глікозидів, флавоноїдів та інших активних сполук екстракт коренів мартінії не тільки зменшує набряк, запалення і біль у суглобах, а й відновлює та полегшує їхню рухливість, тобто поєднує у собі властивості НПЗЗ та хондропротектора. СУСТАМАР інгібує як медіатори запалення, так і медіатори деструкції хряща, завдяки чому перешкоджає його руйнуванн. Дослідження цього препарату, проведені у Німеччині, підтвердили, що курс лікування у 83% випадків мав «дуже добру» або «добру» ефективність. До того ж СУСТАМАР є більш безпечним, ніж класичні НПВЗ, та не має негативного впливу на шлунково-кишковий тракт.

Сміливо рекомендуйте СУСТАМАР як «молодим» пацієнтам, що мають початкові стадії остеоартрозу, так і літнім людям, у яких він вже спричинив деформацію суглобів. Цей препарат підходить як для моно-, так і для комплексної терапії. СУСТАМАР має відносно невисоку ціну, тому лікування ним не тільки дуже ефективне, а й цілком доступне.

Ольга ОНИСЬКО
Опубліковано в журналі "Мистер Блистер", №11 2014
Скачати статтю у форматі PDF