Склад препарату:

 • Діюча речовина - 100 г мазі містять стандартизованої бджолиної отрути 3 мг, метилсаліцилату 10 г, алілізотіоціанату 1 г.
 • Допоміжні речовини – спирт цетилстеариловий, натрію цетилстеарилсульфат, натрію лаурилсульфат, олія мінеральна, вода очищена.
 • Реєстраційне посвідчення № UA/8595/01/01 від 29.03.2013

Запальні та дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів:

 • артрози
 • артрити, в тому числі при ревматизмі

Міалгії та біль при травматичних ушкодженнях м'язів, сухожиль, зв'язок.
Неврологічні захворювання:

 • невралгії
 • неврити
 • ішіас
 • люмбаго
 • радикуліти

Периферичні порушення місцевого кровообігу.

Як розігріваючий засіб у спортивній медицині.

Дорослим і дітям віком від 6 років наносять смужку мазі довжиною 3 - 5 см (залежно від площі) на поверхню шкіри,
що підлягає лікуванню.

Мазь рівномірно розподіляють тонким шаром і очікують появи помітної реакції (почервоніння, відчуття тепла),
що відбувається через 0,5 - 1 хв, залежно від індивідуальної чутливості організму. Після цього повільно й інтенсивно втирають мазь у шкіру. Оброблені маззю ділянки тіла рекомендується тримати в теплі. Як правило, препарат застосовують 2 - 3 рази на добу, до зникнення симптомів.

Комбінований препарат для зовнішнього застосування, фармакологічні властивості якого зумовлені взаємним потенціюванням терапевтичних ефектів кожного з компонентів. Важливий компонент - отрута бджолина, отримана від живих бджіл і виділена у чистому вигляді шляхом ліофілізації. Для забезпечення постійної ефективності цієї біологічної речовини бджолина отрута стандартизується і досліджується в ході біохімічних і фармакологічних випробувань. Стандартизована бджолина отрута містить активні інгредієнти, що забезпечують багатобічний лікувальний ефект. Найважливішими з них є мелітин, апамін, пептид МСД, гістамін, гуалуронідаза, фосфоліпаза. Другий компонент мазі -метилсаліцилат - належить до групи нестероїдних протизапальних засобів, що добре проникають через шкіру. Він чинить протизапальний та болезаспокійливий ефекти, що посилюються завдяки синергічній дії інгредієнтів бджолиної отрути - пептиду МСД та апаміну. Третій компонент -алілізотіоціанат - має місцевопоздразнювальну дію, яка спричиняє локальну гіпертермію та гіперемію, що підсилюються під впливом інгредієнтів бджолиної отрути - гістаміну та мелітину. Мелітин також сприяє вивільненню ендотеліального релаксуючого фактора EDRF. Поліпшення місцевого кровообігу призводить до кращого насичення тканин киснем і прискорює виведення із вогнища запалення токсичних продуктів обміну речовин, що спричиняють відчуття болю.

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Захворювання шкіри, гострі запалення суглобів.

 

Застосування в період вагітності або годування груддю

Не рекомендується застосовувати мазь у період вагітності та годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Не впливає.

Діти

Препарат не призначають дітям до 6 років через недостатність досвіду застосування у цієї категорії пацієнтів.

 
 
 
6+

Корисні статті

Профілактика та лікування посттравматичного остеоартрозу за допомогою препарату СУСТАМАР (екстракт МАРТІНІЇ)

Приблизно кожен восьмий випадок остеоартрозу (ОА) є наслідком травми. Клінічно виражений посттравматичний остеоартроз (ПТОА) може розвиватися через різні проміжки часу: впродовж 2-5 років після переломів або через кілька декад у разі менш важких уражень (Anderson D.D. et al., 2011). Спостереження за особами, які перенесли пошкодження зв’язок та менісків колінного суглоба, показало, що в цих пацієнтів ризик ОА в 10 разів перевищував аналогічний показник для людей без травм в анамнезі (Gillquist J., Messner K., 1999; Roos H. et al., 1998). У свою чергу, переломи суглобів збільшують ймовірність ОА більш ніж у 20 разів.

Детальніше...

Порівняльна ефективність мазевих препаратів при фармакотерапії больових синдромів у попереку у спортсменів

«Апізартрон» є препаратом пер шого ряду при лікуванні патології по переково-крижового відділу хребта у спортсменів і людей з високим рівнем фізичної активності. Цей препарат може бути особливо рекомендований при лікуванні патоло гічних процесів хребта, що перебігають і збільшуються на фоні переохолодження. Мазь однаково добре показала себе як при лікуванні гострої патології, так і при лікуванні загострень хроніч ного процесу. Попередній масаж посилює ліку вальну дію «Апізартрону». 

Детальніше...

Сустамар – особливий хондропротектор

Серед розмаїття хондропротекторів новий препарат СУСТАМАР («Еспарма», Німеччина) на основі екстракту мартінії запашної обовязково посяде почесне місце. Цей інноваційний препарат з особливим складом спрямований на лікування деструктивних захворювань – артрозів, колінного та кульшового суглобів.

Детальніше...

Від болю в суглобах та спині

Сустамар

Фармакологічна дія

Хондропротекторні властивості обумовлені комплексною дією активних речовин екстракту мартінії запашної, які інгібують не тільки медіатори запалення, але й медіатори деструкції хряща: TNF-α, IL-1β, матриксні металопротеїнази, NO та еластазу.

Показання

Комплексне лікування гострих і хронічних захворювань опорно-рухового апарату:

 • дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів
 • захворювання, що супроводжуються болем у спині
 • запальні захворювання опорно-рухового апарату
 • для запобігання уражень суглобів при інтенсивних навантаженнях
Протипоказання

Відома підвищена чутливість до гарпагофітуму або до інших компонентів препарату.

Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, жовчокам'яна хвороба