Склад препарату:

 • Діюча речовина - 100 г мазі містять стандартизованої бджолиної отрути 3 мг, метилсаліцилату 10 г, алілізотіоціанату 1 г.
 • Допоміжні речовини – спирт цетилстеариловий, натрію цетилстеарилсульфат, натрію лаурилсульфат, олія мінеральна, вода очищена.
 • Реєстраційне посвідчення № UA/8595/01/01 від 29.03.2013

Запальні та дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів:

 • артрози
 • артрити, в тому числі при ревматизмі

Міалгії та біль при травматичних ушкодженнях м'язів, сухожиль, зв'язок.
Неврологічні захворювання:

 • невралгії
 • неврити
 • ішіас
 • люмбаго
 • радикуліти

Периферичні порушення місцевого кровообігу.

Як розігріваючий засіб у спортивній медицині.

Дорослим і дітям віком від 6 років наносять смужку мазі довжиною 3 - 5 см (залежно від площі) на поверхню шкіри,
що підлягає лікуванню.

Мазь рівномірно розподіляють тонким шаром і очікують появи помітної реакції (почервоніння, відчуття тепла),
що відбувається через 0,5 - 1 хв, залежно від індивідуальної чутливості організму. Після цього повільно й інтенсивно втирають мазь у шкіру. Оброблені маззю ділянки тіла рекомендується тримати в теплі. Як правило, препарат застосовують 2 - 3 рази на добу, до зникнення симптомів.

Комбінований препарат для зовнішнього застосування, фармакологічні властивості якого зумовлені взаємним потенціюванням терапевтичних ефектів кожного з компонентів. Важливий компонент - отрута бджолина, отримана від живих бджіл і виділена у чистому вигляді шляхом ліофілізації. Для забезпечення постійної ефективності цієї біологічної речовини бджолина отрута стандартизується і досліджується в ході біохімічних і фармакологічних випробувань. Стандартизована бджолина отрута містить активні інгредієнти, що забезпечують багатобічний лікувальний ефект. Найважливішими з них є мелітин, апамін, пептид МСД, гістамін, гуалуронідаза, фосфоліпаза. Другий компонент мазі -метилсаліцилат - належить до групи нестероїдних протизапальних засобів, що добре проникають через шкіру. Він чинить протизапальний та болезаспокійливий ефекти, що посилюються завдяки синергічній дії інгредієнтів бджолиної отрути - пептиду МСД та апаміну. Третій компонент -алілізотіоціанат - має місцевопоздразнювальну дію, яка спричиняє локальну гіпертермію та гіперемію, що підсилюються під впливом інгредієнтів бджолиної отрути - гістаміну та мелітину. Мелітин також сприяє вивільненню ендотеліального релаксуючого фактора EDRF. Поліпшення місцевого кровообігу призводить до кращого насичення тканин киснем і прискорює виведення із вогнища запалення токсичних продуктів обміну речовин, що спричиняють відчуття болю.

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Захворювання шкіри, гострі запалення суглобів.

 

Застосування в період вагітності або годування груддю

Не рекомендується застосовувати мазь у період вагітності та годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Не впливає.

Діти

Препарат не призначають дітям до 6 років через недостатність досвіду застосування у цієї категорії пацієнтів.

 
 
 
6+

Корисні статті

Пригоди під час відрядження та після

Апизартрон має природний склад: бджолина отрута знімає запалення та біль, а гірчична олія покращує кровообіг, що спричиняє виведенню шкідливих сполук, які утворюються внаслідок ураження. Ще Апізартрон містить метилсаліцилат, який має знеболювальні й протизапальні властивості та допомагає першим двом компонентам потрапити в осередок болю й швидко там діяти.

Детальніше...

Зцілюючий танок бджілки Майї

Мазь на основі бджолиної отрути – ефективний і безболісний спосіб лікування радикуліту, болю в спині, ішіасу, люмбаго. Цей лікарський засіб помічний при низці захворювань суглобів, зокрема, у разі артрозу, артриту (в тому числі при ревматизмі), при травматичних ушкодженнях м’язів, сухожиль, зв’язок та при міалгії. Він швидко та ефективно допоможе при периферичних порушеннях місцевого кровообігу та слугуватиме добрим розігріваючим засобом у спортивній медицині.

Детальніше...

Ефективність екстрактів мартінії запашної (Сустамар) при остеоартритах, поперековому болю та фіброміалгії: огляд досліджень

Екстракт мартінії запашної є ефективним і безпечним засобом для лікування м’язово-скелетного болю. Для подальшого вивчення даного препарату необхідно проводити більш великі дослідження більш високої якості.

Детальніше...

Від болю в суглобах та спині

Сустамар

Фармакологічна дія

Хондропротекторні властивості обумовлені комплексною дією активних речовин екстракту мартінії запашної, які інгібують не тільки медіатори запалення, але й медіатори деструкції хряща: TNF-α, IL-1β, матриксні металопротеїнази, NO та еластазу.

Показання

Комплексне лікування гострих і хронічних захворювань опорно-рухового апарату:

 • дегенеративно-дистрофічні захворювання суглобів
 • захворювання, що супроводжуються болем у спині
 • запальні захворювання опорно-рухового апарату
 • для запобігання уражень суглобів при інтенсивних навантаженнях
Протипоказання

Відома підвищена чутливість до гарпагофітуму або до інших компонентів препарату.

Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, жовчокам'яна хвороба