Сечокам'яна хвороба

Серед урологічних захворювань найбільше поширена сечокам’яна хвороба: на неї страждає до 5% населення віком 30-50 років, причому жінки - частіше за чоловіків. Щоб зменшити загрози, які вона створює, треба виявляти її на початковій стадії та адекватно лікувати. А ще краще - проводити профілактику. До стандартів як комплексної терапії, так і профілактики цієї недуги включено цитратні суміші.

Мама зателе­фонувала їй і поскаржилася: 

- Доню, щось мені зле. Після тренування дуже болить спина трохи вище попереку зліва. Другий день вже, і ніщо не допомагає.

Уролітіаз, або сечокам’яна хвороба, належить до підступних недуг. Розвивається вона десятиліттями, а людина про це і не здо­гадується. Невтішний діагноз ставлять вже тоді, коли при просу­ванні конкрементів сечовими шляхами виникає сильний біль у попереку, а в сечі з’являється кров. Цей стан зветься «ниркова колька» та потребує невідкладної допомоги.

Візит до уролога, аналіз сечі та ультразвуко­ве дослідження підтвердили підозри Надії. Проте, побачивши остаточний діагноз та ре­цепт на препарат Блемарен, вона поспішила заспокоїти чоловіка.