Сечокам'яна хвороба
Серед урологічних захворювань найбільше поширена сечокам’яна хвороба: на неї страждає до 5% населення віком 30-50 років, причому жінки - частіше за чоловіків. Щоб зменшити загрози, які вона створює, треба виявляти її на початковій стадії та адекватно лікувати. А ще краще - проводити профілактику. До стандартів як комплексної терапії, так і профілактики цієї недуги включено цитратні суміші.
Мама зателефонувала їй і поскаржилася:
- Доню, щось мені зле. Після тренування дуже болить спина трохи вище попереку зліва. Другий день вже, і ніщо не допомагає.
Уролітіаз, або сечокам’яна хвороба, належить до підступних недуг. Розвивається вона десятиліттями, а людина про це і не здогадується. Невтішний діагноз ставлять вже тоді, коли при просуванні конкрементів сечовими шляхами виникає сильний біль у попереку, а в сечі з’являється кров. Цей стан зветься «ниркова колька» та потребує невідкладної допомоги.
Візит до уролога, аналіз сечі та ультразвукове дослідження підтвердили підозри Надії. Проте, побачивши остаточний діагноз та рецепт на препарат Блемарен, вона поспішила заспокоїти чоловіка.