Склад препарату:

Діючі речовини: 100 г емульсії містять: олії евкаліптової 10 г, олії хвойної 3 г

Допоміжні речовини: спирт цетостеариловий, гліцерол моностеарат, макроголу стеарат, натрію цетостеарилсульфат, трометамол, кислоти лимонної моногідрат, гуаязулен, вода очищена.

Реєстраційне посвідчення № UA/5753/01/01 від 30.12.2016

Для полегшення симптомів застудних захворювань дихальних шляхів з надлишковим утворенням мокротиння.

Евкабал® бальзам застосовувати для розтирання або інгаляцій.

Розтирання

Для розтирання Евкабал® бальзам застосовувати не розводячи.

Якщо не призначено інакше, смужку емульсії довжиною 2-3 см наносити на шкіру грудної клітки 2-3 рази на добу і добре розтирати (на площині завширшки з долоню). Дітям віком від 6 місяців до 2 років препарат можна наносити тільки на спину. Слід подбати, щоб діти не мали можливості контактувати з нанесеною емульсією (закрити ділянку тіла дитини відповідним одягом).

Інгаляції парів

Рекомендується проводити по 3 інгаляції парів щоденно протягом кількох днів до зникнення симптомів. Смужку емульсії довжиною 3-5 см (1 чайна ложка) розчиняти у 1-2 л гарячої води (не вище 70 °С) та вдихати пари під рушником, покладеним на голову (відстань до води має бути не менше 20 см), або через інгалятор. При застосуванні інгалятора смужку емульсії розмішати з гарячою водою в нижній частині інгалятора (для дітей віком від 6 до 12 років - 2-3 см, для дітей віком від 12 років і дорослих - 3-5 см).

Якщо симптоми не полегшуються протягом 4-5 днів або погіршуються, у випадку задишки, гарячки, або виділення мокротиння з гноєм або кров’ю, слід звернутися до лікаря.

Діти

Дітям віком від 6 місяців до 2 років препарат можна наносити тільки на спину. У вигляді інгаляцій використовувати з 6 років тільки під наглядом дорослих.

Головним активним компонентом препарату є евкаліптова олія із вмістом не менше 80 % спазмолітично активного 1,8-цинеолу. Її дія комбінується з дією хвойної олії, яка містить 30-40% альфа-піненів, що поліпшують кровопостачання. Фармакологічна дія зазначених ефірних олій призводить до розрідження та розчинення бронхіального секрету, посилення його виведення миготливим епітелієм, послаблення катаральних проявів у респіраторних шляхах, протизапальної дії. Завдяки своїм ліпофільним властивостям активні речовини добре розподіляються по шкірі та всмоктуються. Після всмоктування вони частково виводяться через легені, а отже потрапляють через кровообіг безпосередньо до місця дії. Таким чином, попередня дія, що виникає під час інгаляції, посилюється при прийомі ванн і у випадку постільного режиму доповнюється позитивним впливом теплої ванни, яка у поєднанні з активними речовинами спричиняє потовиділення.

Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату. Бронхіальна астма, коклюш, псевдокруп, схильність до судом. Пошкоджена шкіра, наприклад, при опіках та порушенні цілісності шкіри. Виражена надмірна чутливість дихальних шляхів, наприклад, при порушенні функцій голосових зв'язок.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Оскільки дослідження безпеки застосування препарату у період вагітності не проводились в достатньому обсязі, не слід застосовувати бальзам у період вагітності. У період годування груддю не наносити на ділянку грудей.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Не впливає.

Передозування

При правильному застосуванні у рекомендованих дозах інтоксикації практично виключені.

При випадковому внутрішньому прийомі нерозведеного препарату слід очікувати ускладнень з боку шлунково-кишкового тракту з нудотою, блюванням, можлива діарея, судоми. Резорбтивну дію потрібно враховувати тільки в крайньому випадку. У легких випадках достатньо припинення застосування лікарського засобу. В інших випадках слід проводити симптоматичне лікування. При появі судом необхідно ввести 5-10 мг діазепаму внутрішньовенно або барбітурату короткої дії, а у випадку прийому всередину - промити шлунок і дати натрію сульфату 30 г у 250 мл води.

Побічні реакції

Алергічні реакції, включаючи шкірні висипання, свербіж, контактний дерматит, контактну екзему, подразнення шкіри та слизових, бронхоспазм.

 
 
 
 

Корисні статті

Ацетилцистеїн: перспективи застосування при COVID-19

Застосування ацетилцистеїну як ад’ювантної терапії у пацієнтів із легкими або тяжкими симптомами COVID-19 варто вважати економічно ефективною клінічною стратегією (Poe F.L., Corn J., 2020; Rangel-Méndez J.-A., Moo-Puc R.-E., 2020). Її доцільність підтримана хорошими результатами застосування ацетилцистеїну у лікуванні пацієнтів із ХОЗЛ, грипом і ШВЛ-асоційованою пневмонією.

Детальніше...

Протикашльова терапія при гострих респіраторних захворюваннях у дітей

У статті наведені дані щодо рівня ефективності основних груп лікарських засобів, що застосовуються в схемах лікування гострих респіраторних інфекцій у дітей. Відображено тенденцію переваги вибору лікарських засобів рослинного походження при лікуванні інфекційних захворювань респіраторного тракту, що проявляються гострим та підгострим кашлем. Дано характеристику рослинним препаратам ЕВКАБАЛ® бальзам і ЕВКАБАЛ® сироп від кашлю.

Детальніше...

ЕВКАБАЛ САШЕ – 7 цінностей

Евкабал САШЕ має муколітичну, відхаркувальну, антиоксидантну, детоксикаційну, протимікробну дію, тому він синергетично збільшує ефективність бронхолітиків та деяких антибіотиків, а також зменшує токсичний вплив парацетамолу на печінку.

Детальніше...

Від кашлю та застуди

Евкабал сироп

Фармакологічна дія

Речовини, що містяться в рідких екстрактах і подорожника, і чебрецю (тим'яну), зокрема ефірні олії, як відхаркувальні засоби впливають на властивості, утворення і транспорт бронхіального секрету.

Показання

Запальні захворювання дихальних шляхів

Відхаркувальний засіб для симптоматичного лікування продуктивного кашлю

Підтримуючий засіб при коклюші

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату, непереносимість фруктози.

Підвищена чутливість до алкіл-4-гідроксибензоатів.

 

Евкабал саше

Фармакологічна дія

Муколітичний, відхаркувальний засіб, який застосовують для розрідження мокротиння при захворюваннях дихальної системи, що супроводжуються утворенням густого слизу.

Показання

Лікування гострих та хронічних захворювань бронхолегеневої системи, що потребують зменшення в’язкості мокротиння, покращення його відходження та відхаркування

Протипоказання

Відома гіперчутливість до ацетилцистеїну або будь-якої з допоміжних речовин. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії загострення, кровохаркання, легенева кровотеча.

Дитячий вік до 6 років.