Склад препарату:
Діючі речовини: 100 г сиропу містять: рідкого екстракту подорожника гостролистого (1:2- 2,5) 3 г, рідкого екстракту чебрецю (тим'яну) (1:2-2,5) 15 г.
Допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат, пропілпарагідроксибензоат, сироп інвертованого цукру (глюкози моногідрат, фруктоза, сахароза, вода очищена).
Реєстраційне посвідчення № UA/5754/01/01 від 30.12.2016
Симптоматичне лікування запальних захворювань дихальних шляхів. Відхаркувальний засіб для симптоматичного лікування продуктивного кашлю. Підтримуючий засіб при коклюші.
Дітям віком від 1 до 5 років призначати по 1 чайній ложці (5 мл) 3-5 разів на добу.
Дітям віком від 6 до 12 років - по 1 десертній ложці (10 мл) 3-5 разів на добу.
Дітям віком від 12 років і дорослим призначати по 1-2 десертні ложки (10-20 мл) 3-5 разів на добу.
Тривалість лікування визначає лікар індивідуально, що залежить від перебігу захворювання та стану пацієнта.
Діти
Не призначати дітям віком до 1 року.
Вказівка для хворих на цукровий діабет
Евкабал® сироп містить глюкозу, фруктозу і сахарозу із загальним вмістом цукру у перерахуванні на сахарозу 0,6 г/мл. Таким чином, в 1 чайній ложці (5 мл) міститься 3 г сахарози або 0,25 хлібних одиниць, а в 1 десертній ложці (10 мл) – 6 г сахарози або 0,5 хлібних одиниць.
Речовини, що містяться в рідких екстрактах і подорожника, і чебрецю (тим'яну), зокрема ефірні олії, як відхаркувальні засоби впливають на властивості, утворення і транспортування бронхіального секрету.
Здійснюється як непрямий рефлекторний вплив через слизову оболонку шлунка, так і прямий вплив ефірних олій на бронхіальні залози, що підсилює їхню активність. Це сприяє збільшенню, розрідженню та розчиненню бронхіального секрету, а також посиленню транспортування секрету через війчастий епітелій. Це особливо важливо на пізніших стадіях гострого бронхіту та при хронічному бронхіті, коли відбувається посилене виділення в'язкого слизу підслизовими залозами. Окрім цього, ефірні олії завдяки своїй поверхневій активності зменшують зв'язувальну здатність високов'язкого слизу на трахеобронхіальній слизовій оболонці.
Чебрець характеризується вираженим протимікробним потенціалом тимолу і карвакролу. Рослинні слизові речовини подорожника сприяють захисту пошкодженої слизової оболонки бронхів від подальшого подразнення.
Підвищена чутливість до компонентів препарату, непереносимість фруктози; підвищена чутливість до алкіл-4-гідроксибензоатів. Підвищена чутливість до рослин родини губоцвітних (Lamiaceae), селери та пилку берези (можлива перехресна реакція).
Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, включаючи рефлюкс-езофагіт, гастрит з підвищеною кислотністю шлункового соку, виразка шлунка та дванадцятипалої кишки, тяжкі захворювання печінки або нирок.
Застосування у період вагітності або годування груддю
Через відсутність достатніх даних не рекомендується застосовувати препарат у ці періоди.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом та іншими механізмами
Не впливає при застосуванні у рекомендованих дозах, але слід враховувати, що до складу допоміжних речовин входить етанол 6,5 об.%.
Передозування
Симптоми. При передозуванні може з'явитися нудота, що супроводжується покашлюванням.
Лікування. Відміна препарату. Терапія симптоматична.
Побічні реакції
Можливі шлунково-кишкові розлади (включаючи нудоту, блювання, діарею), реакції гіперчутливості, включаючи шкірні висипання, кропив'янку, свербіж, ангіоневротичний набряк, задишку, екзантему.