Склад препарату:

Діюча речовина: fosfomycin; 1 пакет містить фосфоміцину трометамолу 5631,0 мг, що еквівалентно 3000 мг фосфоміцину;

Допоміжні речовини: ароматизатор мандариновий, ароматизатор апельсиновий, сахарин натрію, сахароза.

Реєстраційне посвідчення № UA/14782/01/01 от 18.12.2015

Лікування гострих неускладнених інфекцій нижніх сечовивідних шляхів, спричинених чутливими до фосфоміцину мікроорганізмами у дорослих пацієнтів та у дівчат віком від 12 років. Профілактика інфекційних захворювань   під час діагностичних процедур та хірургічних втручань у дорослих пацієнтів.

Застосовують внутрішньо натщесерце. Вміст пакета розчиняють у 125 мл (1/2 склянки) холодної води, розмішують до повного розчинення та випивають. Дози встановлюють індивідуально.

Звичайно разова доза для дорослих (у тому числі пацієнтів літнього віку) та дівчат віком від 12 років у гострій фазі захворювання становить 3 г фосфоміцину (1 пакет) одноразово.

З метою профілактики інфікування сечовивідних шляхів при хірургічному втручанні, трансуретральних діагностичних дослідженнях приймають 3 г фосфоміцину (1 пакет) за 3 години до втручання і 3 г фосфоміцину (1 пакет) – через 24 години після втручання.

Діти

Можливе застосування для лікування гострих неускладнених інфекцій нижніх сечовивідних шляхів у дівчат віком від 12 років.

Немає достатніх даних щодо застосування препарату в терапевтичних цілях хлопцям віком від 12 років, як і достатніх даних щодо застосування препарату в профілактичних цілях як хлопчикам, так і дівчатам.

Фармакодинаміка

Фосфоміцину трометамол – антибіотик широкого спектра дії, похідна речовина фосфонової кислоти. Механізм дії пов'язаний з блокуванням першої стадії синтезу бактеріальної клітинної стінки. Специфічний механізм інгібування енолпірувілтрасферази запобігає розвитку перехресної резистентності з іншими антибіотиками.

Ефективний проти грампозитивних і грамнегативних штамів мікроорганізмів, включаючи пеніцилазосинтезуючі, та основних штамів збудників інфекцій сечовивідних шляхів: E. coli, Рroteus, Klebsiella, Enterobacter, Staphylococcus, Streptococcus та інших стійких штамів.

Фармакокінетика

ЕСПА-ФОЦИН® добре всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Максимальна концентрація в плазмі (20–30 мкг/мл) досягається через 2-2,5 години після прийому. В сечі терапевтична концентрація зберігається протягом 48 год.

Гіперчутливість до компонентів препарату, тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну 10 мл/хв), дитячий вік до 12 років, проходження гемодіалізу.

Застосування у період вагітності або годування груддю

У період вагітності застосування лікарського засобу можливе у разі необхідності, коли очікуваний ефект терапії для матері перевищує потенційний ризик для плода.

За наявними даними, фосфоміцину трометамол не чинить ні тератогенної, ні фетотоксичної дії. Під час проведення досліджень на тваринах також не було виявлено репродуктивної токсичності.

В період годування груддю препарат не застосовують. Досліджень щодо застосування під час годування груддю не проводилося.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Немає даних.

Передозування

Упаковка містить 1 пакет препарату, тому ризик передозування мінімальний. У разі передозування рекомендується вживати багато рідини (для збільшення діурезу).

Побічні реакції

До найбільш частих побічних реакцій при одноразовому прийомі фосфоміцину трометамолу належать порушення роботи шлунково-кишкового тракту, в основному діарея. Ці явища найчастіше нетривалі і проходять самі по собі.

Частота побічних ефектів визначається таким чином:

  • дуже часто (> 1/10);
  • часто (> 1/100 - <1/10);
  • нечасто (> 1/1000 - <1/100);
  • рідко (> 1/10000 - <1/1000);
  • дуже рідко (<1/100000);
  • невідомо (не можна визначити за наявними даними).

У кожній групі за частотою побічні реакції представлені в порядку зменшення їх тяжкості.

Класи систем органів
Побічні реакції та частота їх розвитку
Часто 
Не часто
Рідко
Невідомо
Інфекції та інвазії
Вульвовагініт
 
 
 
З боку імунної системи
 
 
 
Анафілактичний шок, алергічні реакції
З боку нервової системи
Головний біль, запаморочення
Парестезія
 
 
З боку серцево-судинної системи
 
 
Тахікардія
Артеріальна
гіпотензія
З боку дихальної системи, органів грудної клітки і середостіння
 
 
 
Астма
З боку травної системи
Діарея, нудота, розлади травлення
Біль у животі, блювання
 
Псевдомембранозний коліт
З боку шкіри і підшкірних тканин
 
Висип, кропив'янка, свербіж
 
Ангіоневротичний набряк
Системні порушення
 
Втома
 
 
 
 
 
 

Корисні статті

ЕСПА-ФОЦИН – препарат першого вибору при циститі

Підготувала Ганна Петренко

Опубліковано в журналі «Містер Блістер» №12'2017

Порівняно з іншими антибіотиками переваги ЕСПА-ФОЦИНУ досить вагомі. Так, при циститі препарат діє відразу кількома механізмами: бактерицидним, який сприяє знищенню бактерій, та антиадгезивним, що не дозволяє збудникам прикріплятися до клітин слизової оболонки сечового міхура. Така подвійна активність запобігає переходу гострого циститу в хронічний.

Детальніше...

Фосфоміцин - надійний антибіотик із підтвердженою ефективністю

Опубліковано в журналі «Раціональна фармакотерапія» ’2017

Наведені у статті дані дають змогу виокремити фосфоміцин серед інших антибактеріальних препаратів та зарахувати його до групи специфічних «урологічних» антибіотиків, що найбільш ефективні та зручні у використанні саме проти збудників інфекцій сечовивідних шляхів.

Детальніше...

ФОСФОМІЦИН у лікуванні неускладнених інфекцій нижніх сечових шляхів у вагітних

Підготувала Ольга Сорока

Опубліковано в журналі «Медичні аспекти здоров’я жінки» №6(119)'2018

Неускладнені інфекції сечовивідних шляхів зазвичай проявляються у вигляді гострого циститу, що виникає раптово на фоні повного благополуччя і відсутності об’єктивно встановленої патології сечових шляхів. Основними клінічними проявами є дизурія, імперативні позиви, почастішання сечовипускання, біль у надлобковій ділянці та/або гематурія.

Детальніше...

Для розчинення каменів в нирках

Блемарен

Фармакологічна дія

При розчиненні шипучих таблеток Блемарен у воді утворюється калію-натрію гідроцитрат та виділяється вуглекислий газ. При цьому утворюються залишкові лужні іони, які виводяться нирками. Таким чином відбувається підвищення рівня показника рH сечі (залежно від дозування здійснюється її нейтралізація або алкалізація).

Показання

Олужнення сечі при проведенні цитостатичної терапії під час застосування урикозуричних препаратів, при лікуванні пацієнтів із цистиновими конкрементами, а також при нирковому канальцевому ацидозі з фосфатним літіазом.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

  • Ниркова недостатність
  • Інфекції сечовивідних шляхів, спричинені бактеріями, які розкладають сечовину (ризик утворення струвітних каменів)
  • Метаболічний алкалоз
  • Епізодична спадкова адинамія

Для лікування циститу

Цисто-аурин

Фармакологічна дія

Трава золотарника звичайного містить тритерпенсапонін, флавоноїди, лейокарпозид, віргауреозид та інші активні компоненти. Екстракту золотарника звичайного притаманна комплексна дія: він має протизапальні властивості, характеризується діуретичною (акваретичною) дією та спазмолітичним впливом на гладку мускулатуру сечовивідних шляхів.

Показання

Санація сечовивідних шляхів при інфекційних та запальних процесах у складі комплексної терапії

  • Цистит
  • Пієлонефрит

При сечокам’яній хворобі та за наявності піску у нирках

Профілактика утворення каменів та піску у нирках

Протипоказання

Підвищена чутливість до золотарника звичайного або до інших складових лікарського засобу. Не рекомендується застосовувати при набряках, обумовлених серцевою або нирковою недостатністю.