Склад препарату:

Діючі речовини: сухий екстракт трави звіробою, сухий екстракт кореневищ з коренями валеріани; 1 капсула містить сухого екстракту трави звіробою 90% (5-7:1) (екстрагент етанол 60 % (v/v)) 100 мг, сухого екстракту кореневищ з коренями валеріани (4-7:1) (екстрагент етанол 60 % (v/v)) 50 мг;

Допоміжні речовини: лактози моногідрат, магнію стеарат, мальтодекстрин, кремнію діоксид колоїдний безводний;

Склад капсули: желатин, натрію ларилсульфат, хіноліновий жовтий, індигокармін, титану діоксид, заліза оксид жовтий, вода очищена.

Реєстраційне посвідчення № UA/13150/01/01 від 22.10.2018

Нервове збудження, дратівливість, зниження концентрації уваги та навантаження різного походження:

  • стрес
  • розумова втомлюваність
  • клімактеричні та інші функціональні порушення з боку нервової системи

Вегетативна дистонія, з різними скаргами:

  • занепокоєння
  • порушення сну
  • відчуття тяжкості у шлунку
  • відчуття запаморочення
  • відчуття серцебиття
  • тривожність

Дорослі та діти віком від 12 років: 4 капсули щоденно (4 рази по одній капсулі або 2 рази по 2 капсули).

Капсули приймають до їди, запиваючи достатньою кількістю рідини. Капсули виймають з блістерної упаковки безпосередньо перед їх прийомом, щоб запобігти їх пошкодженню від вологості.

Препарат бажано приймати регулярно і в один і той же час.

При лікуванні порушення сну останній прийом препарату повинен відбуватися за півгодини до сну.

Позитивний ефект лікування досягається протягом 10−14 днів. Якщо протягом 4 тижнів після початку лікування поліпшення не спостерігається, слід припинити застосування препарату та проконсультуватися з лікарем.

Діти

Не застосовують дітям віком до 12 років.

Застосування препарату дітям віком від 12 років можливе тільки за призначенням та під наглядом лікаря.

Інформація для хворих на цукровий діабет

1 капсула лікарського засобу Седаристон® капсули містить менш ніж 0,01 облікової хлібної одиниці (ХО), таким чином, підтверджується можливість прийому лікарського засобу.

Рослинні екстракти, що входять до складу препарату, діють заспокійливо, стабілізують настрій та полегшують засинання.

Сухий екстракт трави звіробою (Hyperici herba)   містить активні речовини гіперицин, псевдогіперицин, гіперфорин та флавоноїди, чинить сприятливу дію на функціональний стан центральної нервової системи. Діє як стабілізатор настрою, завдяки чому доповнює дію екстракту валеріани. Механізм дії екстракту звіробою пов'язаний з гальмуванням моноаміноксидази (МАО), а також ферментів, відповідальних за катаболізм нейроамінів, таких як серотонін, норадреналін, дофамін.

Екстракт валеріани зменшує збудливість центральної нервової системи. Дія зумовлена вмістом ефірної олії, більша частина якої – складний ефір борнеолу та ізовалеріанової кислоти. Седативні властивості також мають валепотріати та алкалоїди – валерин і хотинін. Седативна дія проявляється повільно, але досить стабільно. Валеріанова кислота і валепотріати чинять слабку спазмолітичну дію.

У комбінації сухі екстракти звіробою та валеріани взаємно доповнюють ефективність один одного.

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Відома підвищена чутливість шкіри до світла, тимчасові стани депресії тяжкого ступеня та інші розлади, що супроводжуються пригніченням центральної нервової системи.

Одночасне застосування:

  • індинавіру або інших антиретровірусних засобів, інгібіторів протеїназ;
  • невірапіну або інших ненуклеозидних інгібіторів зворотної транскриптази;
  • циклоспорину, дигоксину, теофіліну, іринотекану, такролімусу, сиролімусу, симвастатину, фексофенадину, трициклічних антидепресантів (амітриптилін, нортриптилін), протиепілептичних засобів (карбамазепін, фенобарбітал, фенітоїн, мідазолам), селективних інгібіторів зворотного нейронального захоплення серотоніну (циталопрам, флувоксамін, сертралін, пароксетин), а також триптанів (суматриптан, наратриптан, золмітриптан);
  • препаратів для зниження згортання крові (варфарин, фенпрокумон та інші антикоагулянти – похідні кумарину).

Застосування у період вагітності або годування груддю

Оскільки відсутні дані щодо застосування лікарського засобу Седаристон® капсули у період вагітності або годування груддю, препарат не застосовують у цей період.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

При застосуванні більше 4 капсул погіршується швидкісна реакція при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Передозування

Симптоми: можливе посилення побічних реакцій, відчуття гіркоти у роті, неприємні відчуття у ділянці печінки, психічне збудження, головний біль, запаморочення, сонливість, загальна слабкість, біль у животі, нудота, зниження гостроти слуху та зору, відчуття серцебиття, ознаки подразнення (почервоніння) шкіри при інтенсивному впливі світла внаслідок дії гіперицину, що спричиняє фотосенсибілізацію (підвищену чутливість до сонячного опромінення).

Лікування: негайне припинення застосування препарату і вчасно вжиті заходи екстреної допомоги (промивання шлунка, призначення активованого вугілля, за необхідності – стабілізація дихання) та симптоматичне лікування сприяють швидкому усуненню клінічних проявів передозування. При виникненні фотосенсибілізації слід уникати впливу світла протягом 1-2 тижнів.

Гемодіаліз можливий, якщо інші заходи є не досить ефективними.

Побічні реакції

Можливі нижчезазначені побічні реакції:

З боку нервової системи: запаморочення, головний біль, пригнічення емоційних реакцій, сонливість, депресія, занепокоєння, втомлюваність, зниження розумової та фізичної працездатності.

З боку травного тракту: шлунково-кишкові розлади (нудота, спастичний біль у животі, сухість у роті).

З боку шкіри: в осіб з підвищеною чутливістю до сонячних променів перебування на сонці може спричинити опіки; шкірні алергічні реакції, включаючи гіперемію, висипання, набряк та свербіж шкіри; фотосенсибілізацію, зокрема в осіб зі світлою шкірою.

Загальні порушення: втомлюваність, підвищення/зниження артеріального тиску, слабкість.

Психічні розлади: тривожність, неспокій; в осіб з біполярною депресією підвищується ризик розвитку маніакального стану.

 
 
12+

Корисні статті

Чи можливо одночасно зберігати спокій та високу працездатність?

Завдяки взаємодоповнюючій дії двох активних компонентів, прийом препарату СЕДАРИСТОН не викликає сонливості вдень і при цьому покращує якість сну вночі. Варто зазначити, що СЕДАРИСТОН дозволено застосовувати навіть водіям авто та людям, чия праця пов’язана з посиленою увагою, за умови дотримання рекомендованої дози (Siepmann M. et al., 2002).

Детальніше...

СЕДАРИСТОН капсули: баланс спокою та бадьорості

Заспокійливих препаратів на сучасному фармацевтичному ринку досить велика кількість. Як вибрати для себе або порекомендувати комусь саме той препарат, що потрібен конкретній людині в конкретній ситуації? Це питання щодня постає перед провізором. Адже відомо, що часто, усуваючи тривогу та неспокій, седативні препарати  викликають сонливість та зниження концентрації уваги та працездатності. Як же бути тим, хто потребує заспокоєння, але не може дозволити собі «куняти» та гальмувати на ходу?

Детальніше...

Седаристон: у фокусі - клієнт

Перш ніж порекомендувати клієнту аптеки той чи інший засіб, слід врахувати деякі індивідуальні особливості кожного з них. Розібратися в них непросто, тому в журналі відкривається нова рубрика «ШТРИХИ ДО ПОРТРЕТА ПОКУПЦЯ». В ній ми будемо змальовувати для вас особливі риси покупців з різними хворобами.

Детальніше...