Склад препарату:

Діюча речовина: сухий екстракт трави золотарника звичайного; 1 таблетка містить сухого екстракту трави золотарника звичайного (5-7:1) (екстрагент – етанол 60%) 300 мг;

Допоміжні речовини: магнію стеарат, кросповідон, кремнію діоксид, целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксид колоїдний безводний.

Реєстраційне свідотство № UA/13325/01/01 від 02.01.2019

Санація сечовивідних шляхів при запальних процесах у складі комплексної терапії, при сечокам’яній хворобі та за наявності піску у нирках; профілактика при сечокам’яній хворобі та за наявності піску у нирках.

Дорослим і дітям віком від 12 років - по 1 таблетці 4-5 разів на добу.

Таблетки приймають не розжовуючи, запивають достатньою кількістю рідини (наприклад, склянкою води).

Курс лікування визначає лікар індивідуально залежно від характеру та перебігу захворювання.

Діти

Через недостатню кількість даних досліджень не рекомендується застосовувати препарат дітям віком до 12 років.

Трава золотарника звичайного містить тритерпенсапонін, флавоноїди, лейокарпозид, віргауреозид та інші активні компоненти.   Екстракту золотарника звичайного притаманна комплексна дія: він має протизапальні властивості,   характеризується діуретичною (акваретичною) дією та спазмолітичним впливом на гладку мускулатуру сечовивідних шляхів. Водночас екстракт золотарника виявляє антибактеріальну активність, у тому числі щодо Staphylococcus aureus, St. epidermidis, St. Faecalis, E.coli, Bacillus subtilis та інших. Активні речовини екстракту гальмують ріст ряду грибів: C. albicans, C. Krusei, C. Tropicalis та інші.

Запобігає каменеутворенню шляхом розбавлення сечі та зниження концентрації у ній літогенних субстанцій. Оскільки запалення та звуження сечовивідних шляхів пов’язане з наявністю сечових каменів, важливого значення для вторинної профілактики набуває також діуретична та протизапальна дія золотарника. Отже, Цисто-аурин® є першочерговим засобом при запальних та інфекційних захворюваннях сечовивідних шляхів, а також застосовується для їх профілактики.

Підвищена чутливість до золотарника звичайного або до інших складових лікарського засобу.

Не рекомендується застосовувати при набряках, обумовлених серцевою або нирковою недостатністю.

Застосування в період вагітності або годування груддю

Не слід застосовувати препарат у період вагітності та годування груддю, оскільки таке застосування досліджено недостатньо.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Не впливає.

Передозування

На сьогодні невідомо про інтоксикації при прийомі Цисто-аурину® або інших препаратів, що містять траву золотарника звичайного. Можливе посилення симптомів, зазначених у розділі «Побічні реакції». При прийомі надмірної кількості препарату слід звернутися до лікаря.

Лікування симптоматичне.

Побічні реакції

З боку шлунково-кишкового тракту: рідко (від ≥ 1/10000 до < 1/1000) спостерігались такі порушення, як нудота, блювання, діарея.

З боку імунної системи: дуже рідко (< 1/10000) - алергічні реакції (свербіж, висипання).

У разі появи будь-яких небажаних реакцій слід припинити лікування та звернутись до лікаря.

 
 
 
 

Корисні статті

Гострий неускладнений цистит: сучасні аспекти лікування та профілактики

Цистит – одне з найбільш поширених захворювань сечовивідних шляхів, яке зустрічається переважно у молодих жінок. Симптоми циститу можуть суттєво знижувати якість життя та працездатність, а відсутність адекватного лікування сприяє формуванню рецидивуючого перебігу захворювання.

Детальніше...

Застосування екстрактів золотушника звичайного (solidago virgaurea l.) для лікування захворювань сечовивідних шляхів

В огляді розглядаються фармакологічні і клінічні дані про застосування екстрактів золотушника звичайного (Solidago virgaurea L.) для лікування захворювань сечовивідної системи. Екстракти золотушника проявляють 6 основних фармакологічних ефектів: антибактеріальний, протизапальний, імуномодулюючий, спазмолітичний, знеболюючий і сечогінний.

Детальніше...

Цисто-аурин – правильний вибір при циститі

Найчастіше жінка з гострим циститом до того, як звернутися до лікаря, передусім біжить по допомогу в найближчу аптеку. Який препарат провізор може першочергового радити при циститі?

Детальніше...

Лікування інфекцій сечовивідних шляхів

 

Еспа-фоцин

Фармакологічна дія

Фосфоміцину трометамол – антибіотик широкого спектра дії, похідна речовина фосфонової кислоти. Механізм дії пов'язаний з блокуванням першої стадії синтезу бактеріальної клітинної стінки. Специфічний механізм інгібування енолпірувілтрасферази запобігає розвитку перехресної резистентності з іншими антибіотиками.

Еспа-фоцин добре всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Максимальна концентрація в плазмі (20–30 мкг/мл) досягається через 2-2,5 години після прийому. В сечі терапевтична концентрація зберігається протягом 48 год.

Показання

Лікування гострих неускладнених інфекцій нижніх сечовивідних шляхів, спричинених чутливими до фосфоміцину мікроорганізмами у дорослих пацієнтів та у дівчат віком від 12 років. Профілактика інфекційних захворювань під час діагностичних процедур та хірургічних втручань у дорослих пацієнтів.

Протипоказання

Гіперчутливість до компонентів препарату, тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну 10 мл/хв), дитячий вік до 12 років, проходження гемодіалізу.

Для розчинення каменів в нирках

Блемарен

Фармакологічна дія

При розчиненні шипучих таблеток Блемарен у воді утворюється калію-натрію гідроцитрат та виділяється вуглекислий газ. При цьому утворюються залишкові лужні іони, які виводяться нирками. Таким чином відбувається підвищення рівня показника рH сечі (залежно від дозування здійснюється її нейтралізація або алкалізація).

Показання

Олужнення сечі при проведенні цитостатичної терапії під час застосування урикозуричних препаратів, при лікуванні пацієнтів із цистиновими конкрементами, а також при нирковому канальцевому ацидозі з фосфатним літіазом.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

  • Ниркова недостатність
  • Інфекції сечовивідних шляхів, спричинені бактеріями, які розкладають сечовину (ризик утворення струвітних каменів)
  • Метаболічний алкалоз
  • Епізодична спадкова адинамія