Варикозна хвороба

На яку частину тіла, перш за все, звертають увагу чоловіки? Не варто ламати голову над цим питанням. За всіма соціологічними дослідженнями відповідь виходить одна: на ноги. А самою «старою, як світ» проблемою, яка може перешкодити красі ніг, вважається всім відомий варикоз. Це захворювання намагалися лікувати ще видатні лікарі стародавності Гіппократ, Авіценна, Гален.

Підготувала Марина Малєй

Опубліковано в журналі «Медичні аспекти здоров'я жінки» №5(45)’2011

Хронічна венозна недостатність (ХВН) нижніх кінцівок – одне з найбільш поширених захворювань сучасності. Сьогодні суспільство характеризується збільшенням тривалості життя, зміною його способу: сидяча офісна робота, автомобільне пересування, вживання жінками в різних вікових періодах гормональних контрацептивів, застосування замісної гормональної терапії та ін. Екстракт кінського каштана широко використовується в країнах Європи для лікування різних захворювань. Найбільш частим показанням до його застосування виступає ХВН, традиційна терапія якої передбачає носіння компресійних панчіх.

Підготував Олійник М.В.

Опубліковано в журналі «Ліки України» №9(145)2010

Основою лікування хронічної венозної недостатності (ХВН) є максимальна корекція її факторів ризику – модифікація способу життя, фізичні вправи, зменшення ваги, носіння взуття з відповідними ортопедичними характеристиками і т.д. Другим компонентом терапії ХВН – еластична компресія. Третім компонентом є застосування сучасних флеботропних препаратів (венотоніки, флебопротектори) в якості основної терапії. Поєднання антикоагулянтного, антисклеротичного, антиоксидантного та гіпоглікемічного ефектів роблять Ескузан краплі унікальним препаратом-флеботоніком для пацієнтів із зайвою вагою тіла, метаболічним синдромом, серцево-судинними захворюваннями, артеріальною гіпертензією.

Дуже важливо розуміти, що ефективне лікування варикозної хвороби вен нижніх кінцівок можливе при індивідуальному підході до кожного конкретного клінічного випадку. Якщо розпочати корекцію захворювання на ранніх етапах його розвитку, що передбачає застосування венотоніків і флебопротекторів (зокрема Ескузану) тривалим курсом, а також носіння компресійних панчіх, у пацієнтів можна відстрочити проведення оперативного втручання, а в деяких випадках – уникнути його.

Підтвердження, що відвідувач є спеціалістом

Отримання інформації про рецептурні лікарські засоби

Інформація, розміщена в даному розділі, призначена для медичних фахівців і працівників охорони здоров'я (мають середню або вищу медичну/фармацевтичну освіту).

Інформаційні матеріали про лікарські засоби та їх застосування, захворювання та їх лікування, представлені на сайті, надані лише для ознайомлення і не можуть бути керівництвом для самостійної діагностики і лікування, і можуть бути застосовані виключно за рецептом лікаря та під лікарським наглядом.

У разі якщо ви не є фахівцем охорони здоров'я та приймаєте ці умови, компанія не несе відповідальності за можливі наслідки, які можуть виникнути в результаті самостійного використання інформації, розміщеної в даному розділі.

Цим я підтверджую, що я є фахівцем охорони здоров'я.