Склад препарату:

  • Діюча речовина - 1 таблетка містить кислоти лимонної безводної 1197 мг; тринатрію цитрату безводного 835,5 мг; калію гідрокарбонату 967,5 мг.
  • Допоміжні речовини – лактози моногідрат, маніт (E 421), ароматизатор лимонний, сахарин натрію, кислота адипінова, поліетиленгліколь.

Літоліз конкрементів у сечовивідних шляхах і профілактика їх первинного та повторного утворення:

  • сечокислих
  • уратно-оксалатних

Метафілактика кальцій-оксалатних конкрементів (запобігання повторному утворенню нових каменів і росту залишкових фрагментів).

Олужнення сечі при проведенні цитостатичної терапії під час застосування урикозуричних препаратів, при лікуванні пацієнтів із цистиновими конкрементами, а також при нирковому канальцевому ацидозі з фосфатним літіазом.

Як допоміжний засіб при лікуванні гіперурикемії, застосуванні інгібіторів ксантиноксидази (наприклад, при подагрі)Як ад'ювант у складі комбінованої симптоматичної терапії пізньої порфірії шкіри.

Середня добова доза визначається індивідуально, вона може коливатися від 2 до 5 таблеток на добу. Таблетки шипучі приймати розчиненими у рідині (воді або фруктовому соку). Добову дозу розподіляти на 3 рівномірні частини, які приймати протягом дня (наприклад, о 8.00, 14.00, 21.00).

Контроль за ефективністю препарату здійснювати шляхом визначення рН свіжої сечі 3 рази на добу перед черговим прийомом препарату. Для цього використовувати стандартні індикаторні смужки, вкладені у кожну упаковку. Індикаторну зону тестової смужки потрібно ненадовго занурити в сечу, після цього вийняти з рідини і через 2 хв порівняти отриманий колір тестової смужки зі шкалою кольорів, що нанесена на комплекті індикаторних смужок, а визначені значення рН записати у контрольний календар. Доза препарату вважається правильно встановленою, якщо значення рН, визначені 3 рази на добу, перебувають в рекомендованих для кожної патології межах. Зміна кольору невикористаних індикаторних смужок не впливає на результати визначення рН. Для розчинення сечокислих (уратних) конкрементів рівень рН сечі повинен бути у межах 7,0–7,2. Якщо добовий профіль значень рН нижчий рівня 7,0, дозу слід збільшити, а якщо він вищий рівня 7,2 - зменшити.

Для розчинення уратно-оксалатних змішаних каменів і метафілактики утворення кальцій-оксалатних каменів рН сечі необхідно підтримувати певний час на рівні 6,8-7,4. Препарат БЛЕМАРЕН® перед проведенням дистанційної нефролітотрипсії при змішаних (рентген-неоднорідних) каменях застосовується для посилення її ефективності, зменшення структурної щільності каменя і зниження кількості повторних сеансів. Тривалість цитратної терапії з метою підготовки до дистанційної літотрипсії повинна становити не менше 3 тижнів.

Для олужнення сечі у пацієнтів із цистиновими каменями рН сечі повинен бути у діапазоні від 7,5 до 8,5. Це вимагає більшої дози препарату.

При проведенні цитостатичної терапії рН сечі повинен бути не нижче 7,0, а при лікуванні пізньої порфірії шкіри 7,2-7,5. Для розчинення конкрементів (залежно від їх розміру та складу) тривалість курсу лікування призначати курсами, тривалість і частоту яких встановлювати індивідуально для кожного хворого.

При розчиненні шипучих таблеток Блемарен у воді утворюється калію-натрію гідроцитрат та виділяється вуглекислий газ. При цьому утворюються залишкові лужні іони, які виводяться нирками. Таким чином відбувається підвищення рівня показника рH сечі (залежно від дозування здійснюється її нейтралізація або алкалізація). Це збільшує ступінь дисоціації та водночас - ступінь розчинення сечової кислоти/цистину. Підтвердження літолізу сечокислих конкрементів виконується рентгенографічним шляхом. При прийомі препарату посилюється виділення цитратів та знижується виділення кальцію з сечею. Олужнення сечі, зростання виділення цитратів та зниження виділення кальцію призводять до зменшення у сечі кількості оксалату кальцію, оскільки у слабкому лужному середовищі цитрат утворює стійкі комплексні сполуки з кальцієм. Окрім того, іон цитрату слід розглядати як найефективніший фізіологічний інгібітор утворення кристалів та накопичення оксалату та фосфату кальцію.

Фармакокінетика. Після одноденного прийому препарату Блемарен®, таблетки шипучі, введена кількість натрію і калію виводиться з організму нирками протягом 24-48 годин. При тривалому застосуванні препарату добове виведення калію та натрію відповідає добовому споживанню. У крові або у сироватці крові не спостерігаються істотні зміни газів крові чи електролітів. Це означає, що завдяки нирковому регулюванню олужнення кислотно-лужний баланс в організмі зберігається, а накопичення натрію і калію при нормальній функції нирок не відбувається.

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Ниркова недостатність.

Інфекції сечовивідних шляхів, спричинені бактеріями, які розкладають сечовину (ризик утворення струвітних каменів).

Метаболічний алкалоз.

Епізодична спадкова адинамія.

Побічні реакції

При індивідуальній непереносимості будь-яких компонентів препарату можливі реакції гіперчутливості. У деяких випадках прийом таблеток може спричиняти шлунково-кишкові розлади. Повідомлялося про появу відрижки, печії, болю у животі, метеоризму, діареї, нудоти, блювання.

Особливі заходи безпеки

Стосовно станів, які сприяють утворенню сечових конкрементів (наприклад, аденома прищитовидної залози, сечокислі конкременти, що пов’язані з малігномою) слід вживати заходів етіотропної терапії.

При розчиненні сечокислих каменів не слід допускати багатоденного надмірного олужнення сечі (рН вище 7,8) з огляду на можливу появу осаду фосфатних солей на поверхні сечокислого конкременту, що може перешкоджати його подальшому розчиненню. Перед застосуванням необхідно визначити рівень електролітів у сироватці крові та перевірити функцію нирок. При підозрі на нирково-канальцевий ацидоз необхідно додатково контролювати показники кислотно-лужного балансу. Протягом лікування потрібно регулярно перевіряти параметри аналізів сечі та крові. Пацієнтам із серцевою недостатністю слід враховувати вплив калію на збудливість міокарда: 1 таблетка препарату БЛЕМАРЕН®, містить 380 мг іонів калію або 9,7 ммоль калію, що може впливати на ефект серцевих глікозидів (підвищення позаклітинної концентрації калію знижує дієвість глікозидів, а її зниження посилює аритмогенну дію).

Пацієнтам з порушенням обміну сечової кислоти прийом препарату рекомендується поєднувати з алопуринолом. Особам, які дотримуються дієти, що обмежує прийом натрію, необхідно враховувати підвищений вміст натрію у даному лікарському засобі (1 таблетка містить 220 мг іонів натрію або 9,7 ммоль натрію). Під час терапії препаратом рекомендується дотримуватися низькобілкової дієти, тобто обмежувати вживання харчових продуктів, багатих на вміст пуринів (наприклад, м'ясо, ковбасні вироби, нутрощі тварин, сардини).

Щодня необхідно випивати 2-3 л рідини у вигляді чаю, фруктового соку або лужної мінеральної води.

Препарат не містить вуглеводів і його можна застосовувати для лікування хворих на цукровий діабет.

Пацієнтам з серйозною печінковою недостатністю слід приймати БЛЕМАРЕН® тільки за умов ретельного контролю.

Не застосовувати пацієнтам зі спадковою непереносимістю галактози, при дефіциті лактази Лаппа або порушенні абсорбції глюкози-галактози.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

При застосуванні препарату згідно з інструкцією негативного впливу у період вагітності або годування груддю не спостерігалось.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Не впливає.

Діти

Ефективність і безпека застосування препарату дітям вивчені недостатньо, тому не рекомендується призначати БЛЕМАРЕН® пацієнтам цієї вікової категорії.

 
 
18+

Корисні статті

Вплив Блемарена на результати дистанційної літотрипсії у хворих на уратний та оксалатний уролітіаз

Наявність крупних франментів каменя, скупчення великої кількості уламків після літотрипсії стає причиною порушення уродинаміки, виникнення ниркових колік. Продукти руйнування, які самостійно відходять сечовими шляхами, мають гострі грані, що призводить до травмування сечовивідних шляхів. Наявність залишків фрагментів у порожнинній системі нирки може стати причиною рецидивного каменеутворення.

Детальніше...

Використання цитратної суміші Блемарен у лікуванні та профілактиці кальцій оксалатного нефролітіазу

На сьогодні відомо багато факторів ризику нефролітіазу. Це - рівень концентрації водневих іонів, який зумовлює не тільки седиментацію сечових солей, а й визначає їх вид, а в подальшому і мінеральний склад ниркового конкременту та вид нефролітіазу, концентрації каменеутворюючих солей, наявність інфекції, порушення пасажу сечі, рівень діурезу та інше.

Детальніше...

Кальцій-оксалатний нефролітіаз: фактори ризику, лікування та профілактика повторного каменеутворення

Основними факторами ризику розвитку оксалатного нефролітіазу є: гіпероксалурія, гіперкальціурія, гіперурикурія, гіперурикемія. Ці фак торі зазвичай супроводжуються збільшенням рівнів промоторів, або зниженням рівнів інгібіторів процесів кристалізації солей, зменшенням об'єму добової сечі, та агрегацією кристалів в сечі.

Детальніше...

Лікування інфекцій сечовивідних шляхів

 

Еспа-фоцин

Фармакологічна дія

Фосфоміцину трометамол – антибіотик широкого спектра дії, похідна речовина фосфонової кислоти. Механізм дії пов'язаний з блокуванням першої стадії синтезу бактеріальної клітинної стінки. Специфічний механізм інгібування енолпірувілтрасферази запобігає розвитку перехресної резистентності з іншими антибіотиками.

Еспа-фоцин добре всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Максимальна концентрація в плазмі (20–30 мкг/мл) досягається через 2-2,5 години після прийому. В сечі терапевтична концентрація зберігається протягом 48 год.

Показання

Лікування гострих неускладнених інфекцій нижніх сечовивідних шляхів, спричинених чутливими до фосфоміцину мікроорганізмами у дорослих пацієнтів та у дівчат віком від 12 років. Профілактика інфекційних захворювань під час діагностичних процедур та хірургічних втручань у дорослих пацієнтів.

Протипоказання

Гіперчутливість до компонентів препарату, тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну 10 мл/хв), дитячий вік до 12 років, проходження гемодіалізу.

Для лікування циститу

Цисто-аурин

Фармакологічна дія

Трава золотарника звичайного містить тритерпенсапонін, флавоноїди, лейокарпозид, віргауреозид та інші активні компоненти. Екстракту золотарника звичайного притаманна комплексна дія: він має протизапальні властивості, характеризується діуретичною (акваретичною) дією та спазмолітичним впливом на гладку мускулатуру сечовивідних шляхів.

Показання

Санація сечовивідних шляхів при інфекційних та запальних процесах у складі комплексної терапії

  • Цистит
  • Пієлонефрит

При сечокам’яній хворобі та за наявності піску у нирках

Профілактика утворення каменів та піску у нирках

Протипоказання

Підвищена чутливість до золотарника звичайного або до інших складових лікарського засобу. Не рекомендується застосовувати при набряках, обумовлених серцевою або нирковою недостатністю.