Склад препарату:

Діюча речовина – 1 капсула містить: сухого екстракту трави звіробою 90% (Hyperici herba) (5-7:1) (екстрагент етанол 60 % (v/v)) – 100 мг, сухого екстракту кореневищ з коренями валеріани (Rhizoma cum radicibus valerianae) (4-7:1) (екстрагент етанол 60 % (v/v)) – 50 мг.

Допоміжні речовини – лактози моногідрат, магнію стеарат, мальтодекстрин, кремнію діоксид колїдний безводний.

Склад капсули: желатин, натрію ларилсульфат, хіноліновий жовтий (E 104), індигокармін (E 132), титану діоксид (E 171), заліза оксид жовтий (E 172), вода очищена.

Реєстраційне посвідчення № UA/13150/01/01 від 22.10.2018

Нервове збудження, дратівливість, зниження концентрації уваги та навантаження різного походження:

 • стрес
 • розумова втомлюваність
 • клімактеричні та інші функціональні порушення з боку нервової системи

Вегетативна дистонія, з різними скаргами:

 • занепокоєння
 • порушення сну
 • відчуття тяжкості у шлунку
 • відчуття запаморочення
 • відчуття серцебиття
 • тривожність

ДОРОСЛІ ТА ДІТИ ВІКОМ ВІД 12 РОКІВ: 4 капсули щоденно (4 рази по одній капсулі або 2 рази по 2 капсули).

Капсули приймають до їди, запиваючи достатньою кількістю рідини.

Позитивний ефект лікування препаратом досягається протягом 10-14 днів. Стабільний терапевтичний ефект розвивається при регулярному прийомі капсул протягом кількох тижнів або місяців.

Препарат бажано приймати регулярно і в один і той же час.

При лікуванні порушення сну останній прийом препарату повинен відбуватися за півгодини до сну.

Якщо протягом 4 тижнів після початку лікування поліпшення не спостерігається, слід припинити застосування препарату та проконсультуватися з лікарем.

Рослинні екстракти, що входять до складу препарату, діють спазмолітично, заспокійливо, стабілізують настрій та полегшують засинання.

Сухий екстракт трави звіробою (Hypericum perforatum L.) містить активні речовини гіперицин, псевдогіперицин, гіперфорин та флавоноїди, чинить сприятливу дію на функціональний стан центральної нервової системи. Діє як стабілізатор настрою, завдяки чому доповнює дію екстракту валеріани. Механізм дії екстракту звіробою пов'язаний з гальмуванням моноамінооксидази (МАО), а також ферментів, відповідальних за катаболізм нейроамінів, таких як серотонін, норадреналін, дофамін.

Екстракт валеріани зменшує збудливість центральної нервової системи. Дія зумовлена вмістом ефірної олії, більша частина якої – складний ефір борнеолу та ізовалеріанової кислоти. Седативні властивості також мають валепотріати та алкалоїди – валерин і хотинін. Седативна дія проявляється повільно, але досить стабільно. Валеріанова кислота і валепотріати чинять слабку У комбінації сухі екстракти звіробою та валеріани взаємно доповнюють ефективність один одного.

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Відома підвищена чутливість шкіри до світла, тимчасові стани депресії тяжкого ступеня та інші розлади, що супроводжуються пригніченням центральної нервової системи.

Одночасне застосування:

 • індинавіру або інших антиретровірусних засобів
 • циклоспорину, дигоксину, теофіліну, іринотекану, такролімусу, симвастатину, фексофенадину
 • трициклічних антидепресантів
 • протиепілептичних засобів
 • СІЗЗС
 • триптанів
 • антикоагулянтів

Побічні реакції

Можуть виникати нижчезазначені побічні ефекти:

 • запаморочення, головний біль, пригнічення емоційних реакцій
 • шлунково-кишкові розлади
 • шкірні алергічні реакції, фото сенсибілізація

Особливі заходи безпеки

Препарат містить лактозу, тому його не слід призначати пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, дефіцитом лактази або синдромом глюкозно-галактозної мальабсорбції. Перед початком лікування СЕДАРИСТОНОМ® капсули обов’язково слід проконсультуватися з лікарем, оскільки симптоми, при яких показаний СЕДАРИСТОН® капсули, можуть бути наслідком іншої (більш тяжкої) патології. Протягом використання СЕДАРИСТОНА® капсули слід уникати інтенсивного УФ-опромінювання. При рекомендованому застосуванні до 4 капсул на добу не слід очікувати погіршення реакції.

1 капсула СЕДАРИСТОНУ® капсули містить менш ніж 0,01 облікових хлібних одиниці (ХО), таким чином підтверджується можливість прийому лікарського засобу.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Оскільки відсутні дані щодо застосування СЕДАРИСТОНУ® капсул у період вагітності або годування груддю, препарат не призначають у цей період.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

При застосуванні більше 4 капсул погіршується швидкісна реакція при керуванні автотранспортом aбо роботі з іншими механізмами.

Діти

Не застосовують дітям віком до 12 років.

Застосування препарату дітям віком від 12 років можливе тільки за призначенням та під наглядом лікаря.

 
 
12+

Корисні статті

Чи можливо одночасно зберігати спокій та високу працездатність?

Завдяки взаємодоповнюючій дії двох активних компонентів, прийом препарату СЕДАРИСТОН не викликає сонливості вдень і при цьому покращує якість сну вночі. Варто зазначити, що СЕДАРИСТОН дозволено застосовувати навіть водіям авто та людям, чия праця пов’язана з посиленою увагою, за умови дотримання рекомендованої дози (Siepmann M. et al., 2002).

Детальніше...

СЕДАРИСТОН капсули: баланс спокою та бадьорості

Заспокійливих препаратів на сучасному фармацевтичному ринку досить велика кількість. Як вибрати для себе або порекомендувати комусь саме той препарат, що потрібен конкретній людині в конкретній ситуації? Це питання щодня постає перед провізором. Адже відомо, що часто, усуваючи тривогу та неспокій, седативні препарати  викликають сонливість та зниження концентрації уваги та працездатності. Як же бути тим, хто потребує заспокоєння, але не може дозволити собі «куняти» та гальмувати на ходу?

Детальніше...

Седаристон: у фокусі - клієнт

Перш ніж порекомендувати клієнту аптеки той чи інший засіб, слід врахувати деякі індивідуальні особливості кожного з них. Розібратися в них непросто, тому в журналі відкривається нова рубрика «ШТРИХИ ДО ПОРТРЕТА ПОКУПЦЯ». В ній ми будемо змальовувати для вас особливі риси покупців з різними хворобами.

Детальніше...