Якщо порівняти опорно-руховий апарат людини з металевим механізмом, то легко уявити, як з часом деталі зношуються, їх вкривають іржа й тріщини. Звичайно, цей умовний «робот» рухатиметься не легко та плавно, а з рипінням, скреготом та через силу – як пошкоджений Термінатор. Йому буде важко переставляти ноги, бо коліна не згинаються та болять… Стоп! Це щось нагадує! Справді, саме такий вигляд у реальному житті часто мають відвідувачі аптеки, що страждають на гонартроз – остеоартроз колінних суглобів. І багато з них із самоіронією кажуть про себе: «Щось у мене коліна скриплять!»

Замкнене коло

Усі ми такі собі «роботи», тож остеоартроз з часом вражає переважну більшість людей: у літньому віці на нього страждає 70–90% населення. А гонартроз – це чи не найчастіший різновид остеоартрозу. Його суть полягає у вікових змінах: у суглобах поступово порушується живлення хрящової тканини, вона стоншується, а кісткова – навпаки, розростається, деформується. Потім поверхні кісток починають тертися одна об одну, що руйнує хрящ. На цьому етапі з’являються запалення, сильний біль та скутість у суглобах, що заважає рухатися. А коли суглоб мало рухається, утворюється недостатньо синовіальної рідини – своєрідної «змазки», яка забезпечує його амортизацію та живлення. І чим менше цієї рідини, тим більше пошкодження хрящів. Отже, виникає замкнене коло. Щоб не допустити його утворення, треба слідкувати за своїм здоров’ям. Наприклад, не переїдати, адже гонартроз часто стає наслідком надмірного навантаження на суглоби внаслідок ожиріння. У більшості випадків ця проблема актуальна для жінок – вони частіше за чоловіків страждають на гонартроз. Однак і серед представників сильної статі теж вистачає тих, у кого болять коліна. Це звичайно стає наслідком важкої праці або занять спортом. Інколи ж гонартроз розвивається через порушення обміну речовин та гормональні збої. Найчастіше його діагностують у літніх людей, але це не означає, що молодим ніщо не загрожує. «Перші дзвіночки» можуть пролунати вже після 30 років.

Принципово новий хондропротектор

Враховуючи те, що гонартроз майже невідворотний, всім, кому за 40 і у кого іноді болять й важко розгинаються колінні суглоби, є сенс вдатися до підтримки засобів природного походження м’якої дії. До них належить принципово новий на фармринку України хондропротектор Сустамар («Еспарма», Німеччина). Активна речовина препарату – екстракт коріння мартінії запашної (Harpagophytumprocumbens), рослини, що походить з Африки. На відміну від звичайних НПЗП, ця речовина має унікальний механізм дії: не тільки зменшує запалення, а й перешкоджає руйнуванню хрящів, оскільки цілеспрямовано пригнічує в тканинах суглобів різні негативні чинники. Під впливом екстракту мартінії, або гарпагофітуму, як його називають в країнах Європи, зменшуються набряк і біль у колінах, відновлюється й полегшується їх рухливість, тому людина може більше навантажувати свої суглоби, наприклад, їй стає значно легше підніматися сходами.

Саме час пройти курс лікування

Лікарський засіб Сустамар можна рекомендувати і молодим пацієнтам, тобто на початкових стадіях гонартрозу та інших видів остеоартрозу, і літнім людям, у яких він вже спричинив деформацію суглобів; і для монотерапії, і у комплексі з іншими засобами. Термін застосування препарату має становити від 4 до 16 тижнів. Приймають Сустамар по таблетці двічі на добу під час вживання їжі. Для закріплення досягнутого терапевтичного ефекту курс рекомендуються повторювати двічі на рік. Зараз, восени, коли багато людей страждають через сезонне загострення остеоартрозу, це особливо актуально. Отже, хондропротектор Сустамар – це природна та відчутна допомога тим, хто прагне, щоб коліна більше не скрипіли.


У 1999 році у німецьких кініках пацієнтам літнього віку з різними захворюваннями суглобів було призначено Сустамар. Після курсу терапії лікарі засвідчили «дуже добру» або «добру» ефективність препарату майже у 83% випадків та підкреслили, що він чудово переноситься хворими.


Опубліковано в журналі «Містер Блістер» №11, 2014

Підтвердження, що відвідувач є спеціалістом

Отримання інформації про рецептурні лікарські засоби

Інформація, розміщена в даному розділі, призначена для медичних фахівців і працівників охорони здоров'я (мають середню або вищу медичну/фармацевтичну освіту).

Інформаційні матеріали про лікарські засоби та їх застосування, захворювання та їх лікування, представлені на сайті, надані лише для ознайомлення і не можуть бути керівництвом для самостійної діагностики і лікування, і можуть бути застосовані виключно за рецептом лікаря та під лікарським наглядом.

У разі якщо ви не є фахівцем охорони здоров'я та приймаєте ці умови, компанія не несе відповідальності за можливі наслідки, які можуть виникнути в результаті самостійного використання інформації, розміщеної в даному розділі.

Цим я підтверджую, що я є фахівцем охорони здоров'я.