Спілкуючись з клієнтом аптеки, звертайте увагу на найдрібніші деталі. Придивіться уважно до відвідувача та вислухайте його скарги, розпитайте, коли з’явилися перші тривожні «дзвіночки», чи були ускладнення тощо. Усі дані допоможуть надати вичерпну консультацію та вчасно порекомендувати препарат, щоб впоратися з неприємними симптомами.

Портрет відвідувача

Жінка років 50: «Вже кілька тижнів чую хрускіт та скрипи у колінному суглобі, коли ходжу чи присідаю. Мене бентежить цей звук. Може, це симптом невиліковної хвороби?»

Літній чоловік накульгує: «Все частіше помічаю, що важко розгинати коліна, особливо вранці, після сну. Розходжуюся дуже довго. Та й то не завжди. Сьогодні ногу тягне, стати не можу, у коліні віддає».

Співробітниця приватної пекарні: «Ось погляньте на руки… Дуже часто вони набряклі. До того ж болять суглоби кисті. Мені доводиться вручну вимішувати тісто – такі умови роботи, що вдієш».

Огрядний хлопець: «Дуже незручно про це говорити, але останнім часом мені важко ходити, а надто – підійматися та спускатися сходами, навіть на один-два поверхи. Швидко стомлюються, болять ноги».

Дідусь з паличкою: «Щось мене знову прихопило у попереку. Відчуваю біль та скутість. Я вже й маззю розтер, як ви мені рекомендували, але все ж не відпускає повністю. Що у вас є дієве для спини?»

Історія хвороби

Такі симптоми, як біль під час навантаження, особливо при підйомі та спуску по сходах, що затихає в спокої, обмеження рухливості й хрускіт у кінцівках, як правило, вказують на остеоартроз. Для цього захворювання характерні поступове руйнування суглобового хряща, а слідом за цим – деформація суглобів та порушення функції. Якщо такі зміни відбуваються у тазостегнових суглобах, то їх називають коксартрозом, колінних – гонартрозом. Коли страждають дрібні суглоби у хребті, йдеться про спондилоартроз.

Остеоартроз може бути первинним – на тлі вікових змін або професійного впливу. Вторинний звичайно розвивається внаслідок травми, супроводжує цукровий діабет або хвороби щитоподібної залози. Ризик появи остеоартрозу підвищується при ожирінні, оскільки зайва вага збільшує навантаження на колінні та тазостегнові суглоби. А порушення обміну речовин і гормонального балансу, яке сприяє збільшенню маси тіла, також провокує розвиток остеоартрозу. У більш молодому віці від цієї хвороби частіше страждають чоловіки, а у старшому – жінки.

Дбайливе лікування

Лікування остеоартрозу зазвичай тривале та передбачає застосування препаратів різних групи: НПЗЗ, хондропротекторів та навіть гормональних протизапальних засобів. В наш час таке лікування стане в копійчину, тому людина або взагалі відмовляється від нього, або проходить недостатньо тривалий курс, який не гарантує очікуваного результату. Виходячи з цього, перспективними є препарати подвійної дії, які сприяють і усуненню болю та запалення, і припиненню руйнування суглобового хряща. До таких належить новинка вітчизняного фармринку від компанії «Еспарма» – сучасний німецький хондропротектор СУСТАМАР, створений на основі мартінії духмяної. Він пригнічує утворення в тканинах суглобів речовин, які відіграють ключову роль у їх руйнуванні та виникненні запалення і болю. Тобто препарат діє як протизапальний засіб і хондропротектор одночасно. Це вигідно виділяє СУСТАМАР серед його «фармацевтичних колег».

Під впливом екстракту мартінії зменшується біль у колінах, відновлюється й полегшується їхня рухливість, тому людина може витримувати більше навантаження. За німецькими дослідженнями, СУСТАМАР в більшості випадків переноситься дуже добре, його побічна дія з боку шлунково-кишкового тракту – як у плацебо. Тож СУСТАМАР має посісти гідне місце в арсеналі провізора.

СУСТАМАР можна рекомендувати і молодим пацієнтам, тобто на початкових стадіях остеоартрозу, і літнім людям, у яких хвороба вже спричинила деформацію суглобів. Він буде доречним для тих клієнтів аптеки, які запитують мазь «для спини» чи «для суглобів». Обов’язково поясніть, що при прийомі хондропротектора перорально ефект стає відчутним набагато швидше, аніж при застосуванні лише місцевих засобів. 

Залежно від діагнозу, СУСТАМАР приймають від 4 до 16 тижнів по таблетці двічі на добу під час вживання їжі. Для закріплення досягнутого терапевтичного ефекту курс повторюють двічі на рік. Особливо це актуально навесні або восени, коли багато людей страждають через сезонне загострення остеоартрозу.

Зауважте, що лікування та профілактика остеоартрозу за допомогою СУСТАМАРУ вигідні, оскільки клієнт аптеки отримує засіб з доведеною доброю ефективністю за демократичною ціною.

Опубліковано в журналі «Містер Блістер» №3'2015

Завантажити статтю в форматі PDF

Підтвердження, що відвідувач є спеціалістом

Отримання інформації про рецептурні лікарські засоби

Інформація, розміщена в даному розділі, призначена для медичних фахівців і працівників охорони здоров'я (мають середню або вищу медичну/фармацевтичну освіту).

Інформаційні матеріали про лікарські засоби та їх застосування, захворювання та їх лікування, представлені на сайті, надані лише для ознайомлення і не можуть бути керівництвом для самостійної діагностики і лікування, і можуть бути застосовані виключно за рецептом лікаря та під лікарським наглядом.

У разі якщо ви не є фахівцем охорони здоров'я та приймаєте ці умови, компанія не несе відповідальності за можливі наслідки, які можуть виникнути в результаті самостійного використання інформації, розміщеної в даному розділі.

Цим я підтверджую, що я є фахівцем охорони здоров'я.