Перше весняне сонечко не залишає нікого байдужим до прогулянок на свіжому повітрі, зустрічей з друзями тощо. Однак більшість за такої погоди часто згадує давню українську приказку: у кого болять кості, той не думає в гості. Так, саме навесні даються взнаки старі травми та захворювання спини та суглобів. Аби не бути від них залежними та вільно рухатися, варто подбати про профілактику.

Не впадати у відчай!

Раптовий хрускіт у колінах, скутість рухів та біль при навантаженнях вказують на захворювання суглобів, зокрема остеоартроз. Найчастіше ця недуга вражає плечовий, колінний та тазостегновий суглоби. Під її впливом хрящова тканина поступово руйнується та втрачає пластичність. Це, своєю чергою, призводить до деформації нервів і судин, що живлять як самі хрящі, так і периферичні ділянки. Тому біль посилюється, виникає припухлість, що є наслідком запального процесу.

З часом процес руйнації суглобів прискорюється, а болі у спині та ногах не дають змоги насолоджуватися життям. Чи не щотижня треба йти до аптеки… Як правило, пацієнти з остеоартрозом запитують нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ), хондромодулятори та кортикостероїди. Розпочавши прийом таких препаратів, люди роблять це роками. Тобто щоразу доводиться купувати багато медикаментів, хоча проблема при цьому не вирішується. А останнім часом клієнти аптеки, що мають хворі суглоби, взагалі можуть відмовитися від необхідних препаратів: прийдуть до аптеки, поглянуть, як здорожчали ті ліки, що раніше купували, та й у розпачі ладні йти геть. Тут провізор має добру нагоду не просто заспокоїти та підбадьорити їх, а й розповісти, що в асортименті є препарат за доступною ціною, який допоможе позбавитися від болю, запалення у суглобах та покращити їхній стан.

Один замість трьох

Мова йде про СУСТАМАР – істинний хондропротектор з протизапальною та знеболювальною дією, що може замінити кілька засобів при лікуванні захворювань суглобів. Тобто один цей препарат і хрящ захищає, і біль та запалення усуває, тому замість 2–3 недешевих засобів можна купувати тільки один СУСТАМАР. Завдяки своїй дії він дає змогу уникнути зайвого медикаментозного навантаження на організм. Більше того, СУСТАМАР допомагає ще й сімейний бюджет заощадити. Незаперечною перевагою крім доступної ціни є також його незмінна німецька якість.

Секрет СУСТАМАРУ криється у його діючій речовині – екстракті кореня мартінії. Він відомий тим, що, по-перше, перешкоджає руйнуванню хрящів, по-друге, зменшує запалення, а по-третє, сприяє усуненню болю у суглобах та спині. Ці властивості підтверджені у багатьох ґрунтовних європейських дослідженнях. Зокрема, встановлено, що прийом сухого екстракту мартінії у формі таблеток по 480 мг дає змогу повністю припинити супутнє застосування НПЗЗ у 60%, а стероїдних протизапальних засобів – у 56% випадків остеоартрозу. Важливо, що відмовлятися від НПЗЗ пацієнти починають вже після першого тижня прийому СУСТАМАРУ. Разом з тим цей препарат має прекрасну переносимість, що неодноразово підтверджено в дослідженнях, проведених у Німеччині*.

Кому й коли приймати

Доцільно розповідати про СУСТАМАР тим відвідувачам аптеки, які приходять за протизапальними, хондропротекторними засобами для суглобів або за поперековим корсетом чи наколінником. Звертайте увагу покупців на те, що препарат випускається у таблетках, тому зручний у застосуванні. Поясніть клієнтам аптеки, що СУСТАМАР приймають по одній таблетці двічі на добу під час їжі через рівні проміжки часу, запиваючи достатньою кількістю води. Курс застосування препарату становить 4–16 тижнів, а повторювати його доцільно двічі на рік: навесні та восени, коли загострюються хронічні захворювання суглобів. 

Немає сумнівів, що, скориставшись вашою порадою та придбавши СУСТАМАР, клієнти не лише поновлять свої візити у гості до друзів, а й неодноразово завітають до аптеки, щоб купити ще одну упаковку препарату та подякувати вам за чудову рекомендацію. 

Список литературы

  1. Савустьяненко А.В. Эффективность экстракта мартинии душистой (Сустамар) при остеоартритах, поясничной боли и фибромиалгии: обзор исследований// Боль. Суставы. Позвоночник, №3(15), 2014.
  2. Effectiveness of Harpagophytum procumbens in treatment of acute low back pain / Chrubasik S., Zimpfer C., Schütt U., Ziegler R. // Phytomedicine. — 1996. — V. 3, № 1. — P. 1-10. 21.
  3. Effectiveness of Harpagophytum extract WS 1531 in the treatment of exacerbation of low back pain: a randomized, placebo-controlled, double-blind study / Chrubasik S., Junck H., Breitschwerdt H. et al. // Eur. J. Anaesthesiol. — 1999. — V. 16, № 2. — P. 118-129.
  4. Ribbat J.M., Schakau D. Tratamiento de los dolores crónicos activos en el sistema de locomoción // Natura Med. — 2001. — V. 16, № 3. — P. 23-30.
  5. Vlachojannis J., Roufogalis B.D., Chrubasik S. Systematic review on the safety of Harpagophytum preparations for osteoarthritic and low back pain // Phytother. Res. — 2008. — V. 22. — P. 149-152.

Опубліковано в журналі «Містер Блістер» №3'2016

Завантажити статтю в форматі PDF

Підтвердження, що відвідувач є спеціалістом

Отримання інформації про рецептурні лікарські засоби

Інформація, розміщена в даному розділі, призначена для медичних фахівців і працівників охорони здоров'я (мають середню або вищу медичну/фармацевтичну освіту).

Інформаційні матеріали про лікарські засоби та їх застосування, захворювання та їх лікування, представлені на сайті, надані лише для ознайомлення і не можуть бути керівництвом для самостійної діагностики і лікування, і можуть бути застосовані виключно за рецептом лікаря та під лікарським наглядом.

У разі якщо ви не є фахівцем охорони здоров'я та приймаєте ці умови, компанія не несе відповідальності за можливі наслідки, які можуть виникнути в результаті самостійного використання інформації, розміщеної в даному розділі.

Цим я підтверджую, що я є фахівцем охорони здоров'я.