Під час проведення акції «таємний покупець» представники фармкомпаній демонструють неабиякі акторські здібності, аби загнати провізора в глухий кут складними запитаннями. У такій ситуації працівнику першого столу важливо не розгубитися та грамотно провести фармацевтичну опіку вибагливого відвідувача.
Імпровізований іспит
До аптеки зайшов високий чоловік спортивної статури років сорока та одразу попрямував до вітрини з фітозасобами. Прискіпливо вивчивши асортимент, звернувся до провізора:
- Мені потрібні плоди ялівцю та шипшини, а ще трава хвоща польового...
- Так, ялівець та шипшина є у наявності, хвоща зараз немає. А що вас турбує? Можливо, я зможу підібрати вам інший збір?
- Потрібен саме хвощ: він відомий як добрий засіб для виведення піску з нирок, а його властивості посилюються дією ялівця та шипшини.
- Ви так добре знаєтеся на травах, мабуть, лікар вам їх призначив?
- Ні, що ви, мама порадила. Вона кандидат біологічних наук і вважає, що натуральні засоби діють м’яко, тому вони безпечніші за синтетичні препарати.
- Так і є. Але насправді рослини - теж «хімія», але менш вивчена. Позитивні властивості подібних зборів підтверджуються в основному практичним досвідом їхнього застосування. До того ж трави на різних людей можуть впливати по-різному. А ще є ризик побічних та алергійних реакцій. До того ж ваша мама не лікар, тому не може призначати лікування.
- Я раніше приймав фітозасоби, і все було гаразд...
- А чи проходили ви обстеження у уролога? Що вам відомо про характер конкрементів?
- Досить давно був у сімейного лікаря. Він тоді щось казав про схильність до подагри та радив мені профілактичні заходи, зокрема дотримання дієти.
Після того все було гаразд, а ось нещодавно відчув біль у попереку та різі під час сечовипускання. Покопався в Інтернеті та з’ясував, що то може бути пісок у нирках. Тож і вирішив пропити фітозбір.
- Досить ризиковано без попереднього обстеження починати лікування. Трав’яний збір сприятиме виведенню конкрементів, а якщо камінь у діаметрі перевищує 5 мм, то його рух може викликати ниркову кольку та навіть закупорити сечовивідні шляхи. Самі розумієте - це небезпечно.
- То що ж мені робити?
- Для початку - пройти обстеження. Лікар визначить місце розташування, розмір і склад конкрементів, а потім, керуючись результатами інструментальних та лабораторних досліджень, призначить препарат, що сприяє розчиненню каменів або зменшенню їх щільності й розміру. Оскільки лікар вам говорив про подагру, то велика ймовірність того, що у вас переважають уратні конкременти. У такому випадку буде доречний прийом БЛЕМАРЕНУ - цей цитратний препарат допоможе їх розчинити та м’яко вивести.
- Як цей препарат діє?
- Діючими речовинами БЛЕМАРЕНУ є лимонна кислота, цитрат натрію та калію. Механізм дії цього препарату ґрунтується на олужненні сечі до необхідного рівня та зниженні виділення кальцію з сечею. Завдяки цьому припиняється формування каменів у нирках. Конкременти розчиняються й виводяться, не пошкоджуючи сечові шляхи.
- Як я зрозумію, що лікування відбувається ефективно?
- Під час прийому БЛЕМАРЕНУ потрібно тричі на день за допомогою індикаторних смужок контролювати, щоб лужність сечі була в рекомендованих лікарем межах.
- Скільки часу треба приймати препарат?
- Залежно від розміру та складу конкрементів БЛЕМАРЕН приймають курсом від чотирьох тижнів до півроку. Це найприродніший спосіб лікування. Адже «росли» камені повільно, тому й зворотний процес має бути поступовим.
- Щиро вдячний за таку змістовну консультацію. Ви щойно стали учасницею акції «Таємний покупець» та гідно витримали випробування. Тож маю зробити свій експертний висновок щодо вашої роботи.
Експертний висновок
Працівник першого столу чудово знається на властивостях фітозасобів та препаратів, що застосовують для лікування сечокам’яної хвороби. І ці знання допомогли їй не просто провести фахову консультацію, а й уберегти відвідувача від необдуманого та неконтрольованого самолікування, яке могло б завдати серйозної шкоди його здоров’ю.
Опубліковано в журналі «Містер Блістер» №4’2014