Цистит, або запалення слизової оболонки сечового міхура, належить до поширених захворювань у жінок репродуктивного віку. За статистикою ВООЗ, кожна четверта жінка хоча б раз у житті відчувала його симптоми - нестерпні різі та печіння, часте сечовипускання, біль унизу живота. Цей стан настільки погіршує самопочуття, що жінка прагне якомога швидше його позбутися назавжди. І завдяки сучасним лікарським засобам це можливо!
Збудники та наслідки
Цистит, як правило, спричиняється бактеріальною мікрофлорою. Головним його збудником є кишкова паличка - Е. coli. Тому закономірно, що основою лікування є антибактеріальні препарати. І тут постає питання їх раціонального та обґрунтованого вибору. В аптеках України чимало антибіотиків широкого спектра дії, проте більшість збудників циститу втратили до них чутливість, тобто стали резистентними. Це обов’язково слід враховувати при виборі конкретного засобу лікування. Помилка може дорого коштувати: препарат або взагалі не допоможе жінці позбутися циститу, або це захворювання буде давати часті рецидиви.
Головний орієнтир для фахівців
Ідеальне лікування бактеріальної інфекції передбачає попереднє визначення чутливості збудників до антибіотиків у конкретної пацієнтки. Однак коли йдеться про цистит, на такі лабораторні дослідження зазвичай бракує часу: допомога потрібна негайно. Тож фахівці орієнтуються на узагальнені наукові дані, насамперед, на дані резистентності до антибіотиків головного збудника циститу - кишкової палички Е. coli. Якщо цей показник для того чи іншого антибіотика сягає 10-20%, то застосовувати препарат для лікування цього захворювання не рекомендується.
Нераціональний і безконтрольний прийом антибіотиків призвів до значного зростання стійкості Е. coli до ампіциліну - в 65% випадків, ко-тримоксазолу - в 38%, фторхінолонів (ципрофлоксацин, норфлоксацин) - в 22%, нітрофуранів - у 11% випадків.
Щодо фосфоміцину лікарі фіксують найнижчий показник резистентності - лише 3%.
Десятки міжнародних багатоцентрових досліджень, наприклад ECO- SENS, показали, що фосфоміцин проявляє найвищу активність проти збудників циститу. Чутливість до фосфоміцину залишається на рівні 97% у мешканців як країн Європи, так і України. Фосфоміцин долає навіть ті бактерії, що набули бета-лактамази, - ферменти, які захищають ці мікроби від інших антибіотиків.
Ще одним підтвердженням високої ефективності фосфоміцину є той факт, що він входить до рекомендацій Європейської Асоціації урологів (EAU) та Американської асоціації інфекціоністів (IDSA) як препарат першого вибору при гострому неускладненому циститі. 3 урахуванням цих рекомендацій фосфоміцин був внесений також до протоколів МОЗ України для лікування циститу у жінок. Не можна не відзначити також високий профіль безпеки фосфоміцину, тож він рекомендований для лікування безсимптомної бактеріурії навіть у вагітних.
Компанія esparma GmbH (Aristo group, Німеччина), відома високою якістю препаратів, виводить на ринок України свою новинку - ЕСПА-ФОЦИН (фосфоміцин).
Вагомі переваги
Порівняно з іншими антибіотиками переваги ЕСПА-ФОЦИНУ досить вагомі. Так, при циститі препарат діє відразу кількома механізмами: бактерицидним, який сприяє знищенню бактерій, та антиадгезивним, що не дозволяє збудникам прикріплятися до клітин слизової оболонки сечового міхура. Така подвійна активність запобігає переходу гострого циститу в хронічний.
До переваг препарату ЕСПА- ФОЦИН також слід віднести швидкість та зручність лікування ним. При гострому циститі його достатньо прийняти лише один раз, просто розчинивши вміст пакетика в половині склянки води. Після одноразового прийому у сечі на тривалий термін створюється висока концентрація фосфоміцину, достатня для позбавлення від інфекції. І, нарешті, ще один, але без перебільшення вирішальний за сучасних економічних умов «плюс» ЕСПА-ФОЦИНУ: поміркована вартість при високій німецькій якості.
Отже, при гострому циститі ЕСПА- ФОЦИН - це препарат першого вибору з доведеною дією, високою безпекою і дуже зручним застосуванням.
3 препаратом ЕСПА-ФОЦИН перемогти цистит буде легко, зручно та недорого!
Підготувала Ганна Петренко
Опубліковано в журналі «Містер Блістер» №12'2017