Сухість (ксероз) шкіри стоп при цукровому діабеті - один з провокуючих чинників синдрому діабетичної стопи. Ксероз стоп є наслідком як загальної дегідратації на фоні декомпенсації цукрового діабету, так і автономної (вегетативної) діабетичної нейропатії, яка порушує іннервацію і регуляцію потових залоз. Сухість шкіри призводить до утворення тріщин грубої шкіри, які представляють собою вхідні ворота для інфекції, особливо у пацієнтів з порушеннями артеріального кровотоку (ішемією кінцівки). Тому є велика потреба в засобах, які швидко і ефективно ліквідують сухість шкіри і тріщини, що формуються. З цією метою запропоновані препарати, що містять сечовину, які на відміну від засобів на жировій основі не тільки пом'якшують шкіру, але і збільшують вміст в роговому шарі епідермісу води, відновлюючи її втрати при діабетичному ксерозі.

Проводилось безліч клінічних досліджень з оцінки впливу сечовини при зовнішньому застосуванні. У Парижі фармакологи перевіряли абсорбуючу здатність активних речовин в поїздках у відкритому автомобілі. З'ясувалося, що через 24 годин після такої поїздки сечовина зберігає свої абсорбуючі властивості і ефективність. У Сент-Луісському університеті (США) досліджували вплив сечовини на запобігання та уповільнення інфікування шкіри. Виявилося, що сечовина затримує поширення грибка і служить антисептиком. В Університеті Цинциннаті (штат Огайо, США) проводилося дослідження щодо безпеки застосування сечовини на шкірі. Було доведено, що при її нанесенні на шкіру, при диханні або ковтанні немає ніяких отруйних проявів або шкідливих впливів. У Південній Африці досліджувалася здатність сечовини проникати в шкіру. В результаті досліджень з'ясувалося, що вона ефективно проникає як в епідерміс, так і в колагенові волокна дерми, що прискорює фібропластичні процеси. У Пенсільванському університеті (Філадельфія, США) професор А.М. Клігман довів гігроскопічність сечовини і можливість зволоження шкіри за рахунок поглинання вологи з повітря. За здатністю не втягуватися в обмін речовин і нетоксичність при зовнішньому застосуванні їй немає рівних. Фактично, креми, дозволені до застосування хворими на цукровий діабет, містять сечовину в різній концентрації.

Таким засобом по догляду за стопами є комплекс БАЛЬЗАМЕД БАЗАЛЬ і ІНТЕНСИВ. Комплекс містить безпечну для тривалого застосування концентрацію сечовини - 10%. Живильні вітаміни А, В5, Е і пом'якшувальні натуральні олії авокадо і жожоба містяться в обох засобах. Ці активні компоненти, проникаючи всередину шкіри, сприяють відновленню її нормальних функцій. А ось молочну кислоту містить тільки БАЛЬЗАМЕД БАЗАЛЬ. Як потужний кератолітик, вона добре відлущує ороговілі ділянки шкіри. БАЛЬЗАМЕД ІНТЕНСИВ додатково містить таку незамінну для шкіри речовину, як лінолева кислота (її дефіцит розвивається при цукровому діабеті). Вона має протизапальну дію, покращує еластичність шкіри і регулює вміст вологи. Регулярне використання обох засобів - вдень (БАЗАЛЬ) і на ніч (ІНТЕНСИВ) - попереджає лущення, знижує симптоми подразнення, запобігає утворенню надмірного ороговіння на стопах у хворих на цукровий діабет, а також захищає шкіру стоп від утворення тріщин і мозолів.

Опубліковано в газеті «Новости медицины и фармации» № 11-12, 2013
Скачати статтю у форматі PDF

Підтвердження, що відвідувач є спеціалістом

Отримання інформації про рецептурні лікарські засоби

Інформація, розміщена в даному розділі, призначена для медичних фахівців і працівників охорони здоров'я (мають середню або вищу медичну/фармацевтичну освіту).

Інформаційні матеріали про лікарські засоби та їх застосування, захворювання та їх лікування, представлені на сайті, надані лише для ознайомлення і не можуть бути керівництвом для самостійної діагностики і лікування, і можуть бути застосовані виключно за рецептом лікаря та під лікарським наглядом.

У разі якщо ви не є фахівцем охорони здоров'я та приймаєте ці умови, компанія не несе відповідальності за можливі наслідки, які можуть виникнути в результаті самостійного використання інформації, розміщеної в даному розділі.

Цим я підтверджую, що я є фахівцем охорони здоров'я.