Савустьяненко А.В.

Кафедра фармакології Донецького національного

медичного університету ім. М. Горького

Резюме

В огляді розглядаються фармакологічні і клінічні дані про застосування екстрактів золотушника звичайного (Solidago virgaurea L.) для лікування захворювань сечовивідної системи. Екстракти золотушника проявляють 6 основних фармакологічних ефектів: антибактеріальний, протизапальний, імуномодулюючий, спазмолітичний, знеболюючий і сечогінний. Результати відкритих нерандомізованих досліджень свідчать про можливість застосування екстрактів золотушника звичайного для лікування інфекційних (циститу) і функціо нальних (синдром подразненого сечового міхура) захворювань сечовивідних шляхів. Оцінка ефективності лікування як «хороша» і «дуже хороша», яку давали лікарі та пацієнти після закінчення курсу терапії, досягала 90–100% рівня. Для прояви лікувального ефекту було достатньо приймати препарат 2–4 тижні. Побічні ефекти зустрічалися рідко — у великих дослідженнях їх частота не перевищувала 0,3 %, носили легкий характер і зводилися в основному до шлунковокишкових розладів і алергічних реакцій. У цілому лікування добре переносилося.

Висновки

Екстракти золотушника звичайного (Solidago virgaurea L.) можуть застосовуватися в комплексній терапії захворювань сечовивідних шляхів для підвищення ефективності терапії, прискорення одужання пацієнтів і зменшення ймовірності розвитку рецидивів.

Ключові слова: золотушник звичайний, цистит, синдром подразненого сечового міхура.

Опубліковано в журналі «Нирки» №3(9)’2014

Завантажити статтю в форматі PDF

Підтвердження, що відвідувач є спеціалістом

Отримання інформації про рецептурні лікарські засоби

Інформація, розміщена в даному розділі, призначена для медичних фахівців і працівників охорони здоров'я (мають середню або вищу медичну/фармацевтичну освіту).

Інформаційні матеріали про лікарські засоби та їх застосування, захворювання та їх лікування, представлені на сайті, надані лише для ознайомлення і не можуть бути керівництвом для самостійної діагностики і лікування, і можуть бути застосовані виключно за рецептом лікаря та під лікарським наглядом.

У разі якщо ви не є фахівцем охорони здоров'я та приймаєте ці умови, компанія не несе відповідальності за можливі наслідки, які можуть виникнути в результаті самостійного використання інформації, розміщеної в даному розділі.

Цим я підтверджую, що я є фахівцем охорони здоров'я.