Німецькі ліки Вашого вибору

В аптеках нашої країни з'являються все нові й нові креми та гелі для місцевого застосування при болю різного походження в м'язах, суглобах або спині. Відвідувачі їх купують, сподіваючись на одужання, і часто-густо лишаються невдоволені. Як-то кажуть, спробували - переконалися... Завітавши до аптеки наступного разу, вони розгублено роздивляються товар на полицях. Ну що придбати?! Провізор може порадити їм мазь Апізартрон, яку німецька фармацевтична компанія «Еспарма» випускає вже понад 30 років. Апізартрон - це надійний друг, а за друга старого нема краще нікого!

Три складові перемоги

Важливим компонентом мазі Апізартрон є стандартизована отрута живих бджіл, тобто така, що містить тільки корисні речовини. Річ у тім, що в різних бджіл у різний час отрута трохи відрізняється за складом. Це залежить від того, з яких рослин невтомні трудівниці збирають нектар і пилок. А компонент лікарського засобу повинен мати сталі характеристики. Тому отруту й стандартизують, видаляючи з неї все непотрібне.

Бджолина отрута — дивовижна речовина. У порівнянні з нестероїдними протизапальними засобами місцевої дії вона — поза конкуренцією. Аби досягти однакового терапевтичного ефекту її треба вдесятеро менше!

Другим компонентом Апізартрону є алілізотіоціанат, який одержують з гірчичної олії. Він забезпечує розігрів шкіри внаслідок її подразнення, що сприяє посиленню місцевого кровообігу. Завдяки цьому тканини краще насичуються киснем, а з вогнища запалення виводяться токсичні продукти обміну речовин. Тому і вщухає біль! До речі, в одному з досліджень вітчизняних вчених було доведено, що за ступенем розігріву шкіри і тривалістю цього ефекту Апізартрон перевершує інші подібні засоби. «Персональний рекорд» цієї мазі - 80 хвилин!

Третя складова Апізартрону — метилсаліцилат - також має природне походження. Ще Авіценна лікував своїх хворих відваром з гілочок верби, який містив саліцилати, що усували запалення та вгамовували біль. Метилсаліцилат надзвичайно легко про ходить крізь шкіру до вогнища запалення.

Мабуть, провізори вже здогадалися, що компоненти цієї мазі ідеально доповнюють і посилюють дію один одного. Так само, як і 30 років тому, — ні, навіть краще! - вона допомагає лікувати артрози, артрити, радикуліти, міжреберні невралгії, неврити, міальгії. «Еспарма» покращила склад Апізартрону. Змінився препарат і зовні: на тюбику з'явилася захисна мембрана. А зображення крилатої «медсестрички» на яскравій, привабливій упаковці наводить на думку слова з відомого мультика: «Я весела бджілка, звуть мене Майя». Дбайлива Майя вміла долати будь-які перепони на шляху, аби допомогти друзям.

Буде здоров'я – буде й «золото»

Через різні хвороби і травми від болю в спині, суглобах, м'язах потерпають всі. І всім допоможе мазь Апізартрон! Це засвідчили фахівці Інституту ортопедії й травматології АМН України. Вони неодноразово досліджували дію мазі. І встановили, що при застосуванні Апізартрону, приміром, на початковій стадії деформуючого артрозу колінного суглоба біль суттєво зменшується вже за тиждень. А біль від травми меніска, через який людина мусить ходити з милицею, Апізартрон усуває за два тижні — і хоч навприсядки - .танцюй!

Найкращий ефект Апізартрон забезпечує при найшвидшому застосуванні - відразу після виникнення симптомів хвороби або травми. Мазь слід видавити на шкіру з тюбика смужкою довжиною 3—5 см. За кілька хвилин шкіра порожевіє та з'явиться відчуття приємного тепла, що сприяє розслабленню м'язів. Потім мазь треба добре втерти, і біль одразу «по- пустить».

Навіть специфічний запах Апізартрону — цілющий. Адже в багатьох людей він нерозривно пов'язаний зі споминами про те, як швидко та ефективно ця мазь їм вже допомагала.

І, нарешті, мабуть найважливіше для покупців питання: а чи доступний Апізартрон за ціною? Так! Якщо виходити із співвідношення «вартість - тривалість лікування», ця мазь, як найсильніший марафонець, дасть фору деяким препаратам аналогічної дії. До речі, ми недарма вдалися до спортивної термінології. Апізартрон, в якого нещодавно відкрилося друге дихання, наче у витривалого стаєра, залюбки використовують українські професійні спортсмени. Тож нехай Апізартрон допоможе їм здобувати «золото», а всім іншим — зберігати найбільше багатство - здоров'я!

Опубліковано в журналі «Містер Блістер» №4'2004

Завантажити статтю в форматі PDF