В аптеках з’являється дедалі більше препаратів, створених за «підказками» самої природи. Яскравим представником цієї генерації є новий хондропротектор Сустамар («Еспарма»). Його активна речовина – екстракт рослини під назвою мартінія запашна. Корінне населення Африки здавна застосовувало її для лікування різних недуг. А сучасні вчені довели, що вона дуже добре допомагає передусім при захворюваннях суглобів.

Надбання знахарів Африки

Мартінія запашна (Harpagophytum procumbens) належить до сімейства кунжутних, а росте в Південній, Східній та Південно-Західній Африці. Особливо часто її можна побачити у районах, що межують із пустелею Калахарі, та степових районах Намібії. Вигляд вона має дуже привабливий: по землі стеляться пагони, що сягають метрової довжини, а на них – гарні яскраво-червоні квіти. Згодом з них утворюються плоди – розгалужені тверді вирости з гаками на кінцях, схожі на лапи якогось хижого звіра. Власне, через це рослину називають «кігтем диявола». Однак для медицини цінні не її дещо страхітливі плоди, а корені у вигляді невеличких бульб, що мають приємний смак. З давніх-давен аборигени Африки викопували їх та застосовували для лікування. За допомогою коренів мартінії знезаражували та знеболювали рани, а всередину приймали їхній настій, щоб покращити травлення, усунути біль та запалення у внутрішніх органах, а також спині та кінцівках. Саме місцеві знахарі помітили, що «кіготь диявола» найкраще діє на суглоби: зменшує припухлість і біль, полегшує рухливість. Ці знання передавалися від одного покоління до іншого.

Доведено на засадах науки

Сучасні вчені підтвердили досвід африканських народних цілителів, і нині мартінія запашна включена у фармакопеї Швеції, Німеччини, Англії та Франції під назвою «корінь гарпагофітуму». Всебічне вивчення показало, що в ньому містяться глікозиди, флавоноїди, вуглеводи, олії, гіркоти та інші складні лікувальні сполуки.

Відповідно до наукових досліджень, проведених на цей час, мартінію визнано особливо ефективною у лікуванні захворювань опорно-рухового апарату – і запальних уражень суглобів (артрит, тендиніт, тендовагініт), і дегенеративно-дистрофічних (гонартроз, коксартроз, спондилоартроз, остеохондроз). Встановлено також, що «кіготь диявола» допомагає як відносно молодим пацієнтам, так і літнім, у яких захворювання вже зайшло далеко – розвинувся поліартрит або деформуючий остеоартроз. Відповідно, застосовувати його можна і для монотерапії, й у комплексі з іншими засобами.

Усе сказане вище дуже точно характеризує Сустамар – хондропротектор нового покоління з Німеччини на основі коренів мартінії запашної. При його застосуванні досить швидко зменшується біль та покращується рух в уражених суглобах, а при тривалому прийомі гальмується руйнування хрящової тканини і прогресування хвороби припиняється. Механізм лікувальної дії Сустамару ґрунтується на пригніченні речовин, які зумовлюють не тільки запалення, а й деструкцію хряща (фактор некрозу пухлини альфа (TNF-α), певні інтерлейкіни (IL-1β), металопротеїнази, оксид азоту та еластаза).

Результати дослідження

У 1999 році в Німеччині було проведено постмаркетингове дослідження того самого препарату, який в Україні зареєстрований як Сустамар (480 мг екстракту мартінії запашної). У багатьох клініках країни його було призначено 675 пацієнтам літнього віку з різними захворюваннями суглобів. Після курсу терапії лікарі засвідчили «дуже добру» або «добру» ефективність препарату майже у 83% випадків та підкреслили, що він чудово переноситься (навіть краще за селективні НПЗП).

Цікаво, що вже після завершення дослідження лікування мартінією продовжили 534 хворі. Річ у тім, що це дало змогу 60,3% з них вже більше не застосовувати НПЗП, а 56% – кортикоїди. А серед тих 141 пацієнта, які припинили прийом мартінії, причиною цього 53 особи вказали «гарний ефект».

Отже, Сустамар обов’язково посяде гідне місце серед хондропротекторів як ефективний засіб природного походження. Сприятиме цьому також і його доступна ціна.

Опубліковано в журналі «Містер Блістер» №4'2014

Підтвердження, що відвідувач є спеціалістом

Отримання інформації про рецептурні лікарські засоби

Інформація, розміщена в даному розділі, призначена для медичних фахівців і працівників охорони здоров'я (мають середню або вищу медичну/фармацевтичну освіту).

Інформаційні матеріали про лікарські засоби та їх застосування, захворювання та їх лікування, представлені на сайті, надані лише для ознайомлення і не можуть бути керівництвом для самостійної діагностики і лікування, і можуть бути застосовані виключно за рецептом лікаря та під лікарським наглядом.

У разі якщо ви не є фахівцем охорони здоров'я та приймаєте ці умови, компанія не несе відповідальності за можливі наслідки, які можуть виникнути в результаті самостійного використання інформації, розміщеної в даному розділі.

Цим я підтверджую, що я є фахівцем охорони здоров'я.