За статистикою запалення сечового міхура виникає хоча б раз у житті в кожної жінки, а чверть із них зустрічається з цим захворюванням неодноразово. Особливо часто за порадою до аптеки звертаються жінки в літню пору року. У цій публікації ми відповімо на найбільш поширені питання
Чому виникає цистит?
Цистит — це запалення слизової оболонки сечового міхура. Хвороба виникає внаслідок потрапляння у сечовий міхур інфекції. Збудниками циститу є мікроорганізми, найчастіше — кишкова паличка. Розвитку хвороби сприяє зниження імунітету. Факторами, які провокують його, можуть бути переохолодження (наприклад, перебування в мокрому купальнику) або перегрів тіла (сонячні опіки).
Чому жінки?
Запалення сечового міхура на 80% вважається жіночим захворюванням. Це пояснюється анатомічними особливостями організму жінки. Вони мають коротший і ширший сечовипускальний канал, через який інфекція потрапляє у сечовий міхур значно легше, аніж у чоловіків.
Які симптоми вказують на цистит?
Основними ознаками хвороби є біль, печія, спазми і різі у сечовому міхурі, болючі та часті позиви до сечовипускання, які поєднуються з болем у надлобковій ділянці. Інтенсивність болю при сечовипусканні наростає і набуває майже постійного характеру, через що хворому важко утримувати сечу.
Фармацевтична опіка при циститі
При катастрофічному дефіциті часу, який відчуває кожна сучасна активна жінка, спланувати візит до лікаря доволі складно. Але прояви недуги у будь-якому випадку не варто залишати без уваги: якщо не лікувати цистит, він може перейти у хронічну форму із частими рецидивами впродовж багатьох років та важко піддаватись лікуванню. Цистит — гостра проблема, з якою жінки дуже часто звертаються до провізора
Провізор обов’язково повинен запитати відвідувача про наявність загрозливих симптомів, які вимагають звернення до лікаря:
- позиви до сечовиділення виникають кожні 3–5 хв і супроводжуються відчуттям печії, різями та болем внизу живота, що наростають;
- біль у попереку, що супроводжується набряками кінцівок;
- підвищення температури тіла;
- помутніння сечі, поява в ній крові або осаду у вигляді піску
Як лікувати цистит?
Зазвичай лікування циститу призначає лікар. Терапія циститу включає прийом антибактеріальних засобів та препаратів з уросептичним ефектом. Препаратом першого вибору в лікуванні циститу є фосфоміцин. Якщо звернутися до лікаря пацієнт не має змоги, провізор має право рекомендувати безрецептурний лікарський засіб для лікування циститу. Так, натуральною альтернативою антибіотикам може стати препарат ЦИСТО-АУРИН (екстракт ЗОЛОТАРНИКА) — лікарський засіб від компанії esparma GmbH, Aristo group (Німеччина).
Чому ЦИСТО-АУРИН?
ЦИСТО-АУРИН — єдиний в Україні препарат, який містить екстракт ЗОЛОТАРНИКА у концентрації 300 мг — cаме в цій концентрації є активними складники екстракту. ЗОЛОТАРНИК звичайний (його ще називають золотою різкою) — лікарська рослина, яку у народній медицині використовують понад 800 років. Спираючись на віковий досвід, сучасне німецьке фармацевтичне виробництво поєднало цілющу силу рослини з новітніми технологіями, а відтак, запропонувало пацієнтам принципово новий, ефективний і безпечний лікарський засіб. ЦИСТО-АУРИН — це єдиний препарат екстракту ЗОЛОТАРНИКА, який має ґрунтовну доказову базу — європейські клінічні і фармакологічні дослідження. В ході цих досліджень було доведено, що ЦИСТО-АУРИНУ притаманна комплексна дія:
- по-перше, антибактеріальна — він знищує основних збудників циститу;
- по-друге, протизапальна — швидко усуває біль і спазм;
- по-третє, імуномодулююча — попереджає перехід захворювання у хронічну форму, а у разі хронічного перебігу — скорочує кількість рецидивів;
- по-четверте, діуретична — збільшує діурез без зміни електролітного балансу, що сприяє додатковій санації сечовивідних шляхів, вимиваючи хвороботворних бактерій.
Таким чином, провізор кваліфіковано та професійно може допомогти жінці впоратися з циститом, якщо порадить ЦИСТО-АУРИН. Бо цей препарат почне діяти з перших годин лікування, і ефект від його прийому жінка відчує дуже швидко. ЦИСТО-АУРИН допоможе не тільки жінці, яка вперше стикнулася з цією проблемою, але й при хронічному перебігу циститу. Разом з ЦИСТО-АУРИНОМ не потрібно приймати купу інших синтетичних ліків, які можуть вплинути на мікрофлору кишківника та печінку. Якщо лікар все ж прийняв рішення призначити ще і фосфоміцин, то і в цьому випадку ЦИСТО-АУРИН буде кращим партнером у комбінації з антибіотиком, тому що володіє різнобічною дією. Він посилить ефективність антибіотика, допоможе швидко здолати запалення, біль та спазми, промиє сечовивідні шляхи від бактерій. Приємним доповненням до переваг ЦИСТО-АУРИНУ — його ціна, яка є доступною для українських жінок. Вирішити свою проблему вони зможуть за 5 днів, купуючи лише 1 упаковку препарату ЦИСТО-АУРИН за поміркованою ціною. Доведена дослідженнями ефективність і безпечність лікарського засобу дає провізору впевненість у своїх рекомендаціях.
Загальні рекомендації для полегшення симптомів циститу:
- слід дотримуватися дієти — уникати вживання гострої і смаженої їжі, жирного м’яса та риби, м’ясних, рибних та грибних відварів, а також напоїв, що подразнюють нирки (алкоголь, міцна кава, газовані напої)
- пити достатню кількість рідини (не менше 2 л на добу)
- регулярно випорожнювати сечовий міхур
- постійно дотримуватися правил особистої гігієни
ЦИСТО-АУРИН — рішуча відповідь циститу!
Опубліковано в журналі «Фармацевт Практик» №7-8'2017