Коли приходить золотокоса осінь, у малечі виникає безліч справ: пострибати в опалому листі, назбирати жолудів для виготовлення маленьких чоловічків, побігати осінніми калюжами, пофотографуватися під золотими деревами, зробити букет із різнокольорових листочків...
А от батьки маленьких дітей із настанням осені озброюються всілякими засобами від застуд і кашлю: сиропами, настоянками, спреями, гірчичниками, теплими шкарпетками... Проте не всі ці засоби (за винятком, певна річ, теплих шкарпеток) можна давати дітям, особливо маленьким. У аптеці є безліч препаратів від кашлю, і під час їх вибору батьки часто спираються на поради знайомих, рекламу, красиву упаковку тощо. Але це зовсім не ті критерії, якими потрібно керуватися під час вибору ліків для своїх діточок.
Тому під час спілкування із батьками завдання лікаря полягає не тільки в тому, щоб встановити правильний діагноз і призначити відповідну терапію, а й у тому, щоб провести невелику інформаційно-освітню бесіду. Під час такої розмови варто розказати про основні положення ефективного і одночасно безпечного лікування малюків.
Препаратів від кашлю, дійсно, багато. Однак при почерговому додаванні жорстких критеріїв відбору (це і ефективність, і спеціальна дитяча форма препарату, і підвищені вимоги до безпеки під час застосування, і мінімальний ризик алергії, і можливість застосування у ранньому віці) це коло буде дедалі звужуватися, поки ситуація не набуде зовсім іншого характеру: виявляється, від кашлю зовсім небагато можна дати маленькій дитині або дитині, схильній до алергії! І тут на допомогу приходить чарівне слово ЕВКАБАЛ. У цьому слові немов закодована формула того, яким має бути препарат від кашлю для дитини:
Е фективність, подарована природою
В плив на хворобу - різнобічний
К омбінація сиропу і бальзаму
А лергії немає
Б езпечний навіть для немовлят
А ромат і смак приємні
Л юбов до швидкого видужання!
Ефективність, подарована природою
Свої цілющі речовини - ефірні олії, флавоноїди, феноли, фітонциди - подарували препарату загадковий евкаліпт і цариця лісу сосна, рожевоголовий запашний чебрець і скромний подорожник. Ці рослини вже століттями використовує людство для лікування різноманітних хвороб. А науковці додали до величезного практичного досвіду результати прискіпливих наукових досліджень:
- Муцини подорожника зменшують подразнення слизової оболонки дихальних шляхів, а його фітонциди і феноли розріджують бронхіальний секрет, посилюють його виведення, зменшують виразність катаральних явищ у дихальних шляхах.
- Фітонциди і феноли чебрецю мають бактерицидну дію проти грампозитивної кокової мікрофлори та бактеріостатичну дію проти грамнегативних бактерій.
- Хвойна олія зменшує бронхоспазм, полегшує дихання, сприяє розрідженню мокротиння і його виведенню.
Евкаліптова олія та її головний компонент 1,8-цинеол мають антибактеріальні властивості проти багатьох мікроорганізмів, у тому числі Mycobacterium tuberculosis, Staphylococcus aureus, вірусів та грибів.
Вплив на хворобу - різнобічний
Що ж дієве призначити дитині від кашлю? Засіб, що розріджує мокротиння і сприяє його виведенню. Також обов'язково потрібний засіб, який усуває причину застуди і кашлю, тобто є активним проти вірусів. Дуже часто до вірусної інфекції приєднується бактеріальна, тому треба ще й засіб із антибактеріальною дією. Також потрібно врахувати, що деякі бактерії є анти- біотикорезистентними. Крім того, слід додати спазмолітик для полегшенн дихання. І необхідно ще призначити дитині щось від першіння і подразнення горлі... Невже поліпрагмазія? Зовсім ні! Адже усі ці властивості є у одного пре парату ЕВКАБАЛ!
Натуральні компоненти препарату мають різнобічну дію. Крім того, вони посилюють та доповнюють ефекти один одного. Завдяки цьому препарат ЕВКАБАЛ впливає на всі етапи патологічного процесу, починаючи від знешкодження збудника і закінчуючи усуненням неприємних симптомів.
Комбінація сиропу і бальзаму
ЕВКАБАЛ випускається у двох формах - ЕВКАБАЛ сироп і ЕВКАБАЛ бальзам. По-перше, і сироп, і бальзам є дитячими лікарськими формами, тому їх вживання не пов'язане з труднощами (на відміну, наприклад, від таблеток). Подруге, ЕВКАБАЛ сироп і ЕВКАБАЛ бальзам вдало комбінуються та доповнюють один одного.
Батьки разом із лікарем можуть обрати, який спосіб використання бальзаму є зручним для них і подобається їхній дитині: інгаляції, розтирання чи купання в теплій ванні. Під час використання будь-яким способом ефірні олії евкаліпта та хвої одразу потрапляють в дихальні шляхи, сприяють розрідженню і виведенню мокротиння. При розтиранні і купанні ефект препарату посилюється ще й тим, що ефірні олії, проникаючи через шкіру, потрапляють в системний кровотік, а також починають діяти в легенях; крім того, вони сприяють посиленому потовиділенню та виведенню токсинів через шкіру.
Алергії немає
Дуже і дуже часто батьки маленьких пацієнтів скаржаться на те, що той чи інший препарат довелося відмінити, оскільки у дитини розвинулася алергія на нього. У ситуаціях, коли препарати змінювали один одного, а кропив'янка чи інші прояви алергії не зникають, перед лікарем постає нелегке завдання обрати правильний лікувальний підхід. У вирішенні таких проблем і, що не менш важливо, у запобіганні їм надійним помічником стає ЕВКАБАЛ - препарат, при розробці якого фактори ризику алергій були мінімізовані.
По-перше, ЕВКАБАЛ не містить ментол, камфору та інші речовини, які часто є винуватцями алергічних реакцій, зокрема і дуже небезпечних (наприклад, ментол може зумовлювати спазм голосової щілини, що призводить до гострої асфіксії);
По-друге, кількісний склад препарату підібрано таким чином, що він є «золотою серединою». З одного боку, активні речовини підсилюють і доповнюють дію одна одної, з другого - їхня невелика кількість зводить до мінімуму, або й до нуля ризик алергічних реакцій та непередбачуваних взаємодій.
По-третє, до складу препарату ЕВКАБАЛ входять переважно компоненти рослин, які характерні для нашого регіону. Адже відомо, що здатність до засвоєння організмом різних речовин та їхніх комбінацій генетично детермінована й формувалася протягом довгого еволюційного процесу. Вживання будь-якої речовини із рослин, які походять не з нашого ареалу проживання, підвищує ризик виникнення алергії та реакцій непереноси- мості.
По-четверте, ЕВКАБАЛ не містить штучних ароматизаторів, які також є фактором ризику виникнення алергічних реакцій. Приємний смак і запах препарату зумовлені тільки його природними компонентами.
Безпечний навіть для немовлят
Принцип «не нашкодь» набирає особливої ваги під час терапії маленьких пацієнтів. Адже організм дитини є вразливішим на будь-які втручання, ніж організм дорослого. Побічні реакції, що потенційно можуть виникнути під час вживання препаратів, як правило, у дітей спостерігаються частіше і мають тяжчий перебіг. І що важливо, їм не можна запобігти, зменшуючи дозу «дорослого» препарату. Дитина не є зменшеною копією дорослого, її метаболізм має свої особливості. Тому безпечним препаратом для дитини є той, який спеціально розроблений для застосування у дитячому віці.
Препаратів, дозволених для лікування кашлю у дітей набагато менше, ніж препаратів від кашлю для дорослих. Зовсім мало препаратів, які дозволені для призначення дітям дуже раннього віку. І лише одиниці можна використовувати у немовлят. Саме таким препаратом є препарат ЕВКАБАЛ. Сироп можна використовувати вже у дітей від 6 міс., а бальзам - навіть із 3 міс.
Аромат і смак приємні
Усі батьки знають, як тяжко, а іноді й неможливо, вмовити дитину випити несмачні ліки через їхні незадовільні органолептичні властивості. Цієї проблеми не виникає під час прийому препарату ЕВКАБАЛ. Сироп є приємним на смак, а бальзам - на запах. Завдяки цьому у дитини не виникає спротиву до препарату та непотрібного стресу, а у батьків - нервового напруження, пов'язаного з процесом лікування. Приємне лікування - позитивні емоції. А, як відомо, приємні емоції допомагають швидше одужати.
Любов до швидкого видужання!
ЕВКАБАЛ люблять діти, тому що він смачний і гарно пахне. ЕВКАБАЛ люблять батьки, бо діти не вередують і швидко одужують. ЕВКАБАЛ люблять лікарі, тому що він ефективно і безпечно лікує пацієнтів, навіть найменших.
Отже, з чарівним словом ЕВКАБАЛ подолати кашель дуже легко. Розкрийте його формулу своїм пацієнтам!
Опубліковано в журналі «Дитячий лікар» №7(36)'2014