Які епітети доречні у створенні словесного портрету сучасного українця? Він добрий, щирий та людяний. Однак водночас з цим – знервований, роздратований, не завжди здатний опанувати свою агресію. Отже, багатьом людям зараз потрібен ефективний та безпечний седативний засіб. Такий, наприклад, як Седаристон («Еспарма», Німеччина).
Перестаньте читати новини!
Засоби масової інформації нині сприяють значному посиленню психологічного напруження у суспільстві. Ледь не кожен випуск новин – це перелік стихійних лих, соціальних заворушень, кримінальних злочинів… Усі добре пам’ятають пораду персонажа повісті «Собаче серце» професора Преображенського не читати до обіду радянських газет заради збереження нормального травлення. А ось проведене ним дослідження за участю 30 пацієнтів згадують рідше. Словами Михайла Булгакова, який був не лише письменником, а й дипломованим лікарем, шановний професор зауважив, що люди, не перевантажені негативною інформацією, почувалися чудово. І навпаки: ті, хто читав газети, худнули, марніли та страждали через пригнічення духу.
Відтоді кількість каналів інформації та її потоки зросли у багато разів. Людська психіка виявляється просто не здатною упоратися з усім, що лине з екранів телевізорів, моніторів комп’ютерів, динаміків радіоприймачів і сторінок друкованих видань. На тлі особистих проблем, які має кожен з нас, це збільшує негативний вплив на організм щоденних стресів. Як наслідок – ми відчуваємо неспокій, тривогу, запаморочення, головний біль, дратуємося через дрібниці, втрачаємо сон та апетит, тобто страждаємо через вегето-судинні розлади та неврози.
Синергія звіробою, валеріани та меліси
Для відновлення доброго емоційного стану та заспокоєння розхитаних нервів призначені седативні препарати. Основна їхня дія – заспокоєння, зменшення збудливості нервової системи та реакцій на негативні подразники. Вони не зумовлюють сонливість, але покращують сон саме завдяки головним властивостям.
Серед седативних препаратів особливо вирізняється Седаристон, що містить природні й традиційні, перевірені тривалою практикою компоненти – лікарські рослини. Випускається Седаристон у двох формах, які дещо розрізняються за складом: капсули містять екстракти звіробою та валеріани, а краплі – ще й мелісу.
Усі активні речовини Седаристону діють заспокійливо, нормалізують настрій, полегшують засинання, сприяють усуненню спазмів та в цілому покращують функціональний стан центральної нервової системи. Так, валеріана зменшує її збудливість, і хоча седативний ефект розвивається повільно, він є досить стабільним. Дозування звіробою (відповідно 100 мг та 0,2 мл у капсулах та краплях) підібране так, щоб він м’яко стабілізував настрій. Завдяки цьому звіробій доповнює дію валеріани. У складі Седаристону в капсулах обидві рослини посилюють ефективність одна одної за рахунок синергії. А в Седарістоні у краплях їхні властивості додатково підкріплює меліса: теж сприяє заспокоєнню, нормалізації дихання, частоти серцевих скорочень та артеріального тиску, а також поліпшує травлення.
Седаристон стане у пригоді всім, хто страждає через нервове збудження, дратівливість, зниження концентрації уваги тощо. Застосування препарату може стати суттєвою підтримкою для людей, які змушені долати стреси, пов’язані з розумовими та психологічними навантаженнями, що зменшують працездатність, призводять до порушень сну та функціонування органів травлення.
Приймати треба курсом
Седаристон діє м’яко, тому для досягнення вираженого ефекту та його закріплення застосовувати його потрібно курсом. Причому бажано приймати препарат регулярно і в один і той самий час. Якщо у людини є безсоння, труднощі із засинанням, то останній прийом засобу має бути за півгодини до сну. Седаристон можна приймати дорослим та дітям віком старше 12 років.
Слід зазначити, що ефект від застосування крапель Седаристон розвивається дещо швидше, ніж під час прийому препарату в капсулах. Щоправда, і вони діють досить швидко: людина стає спокійнішою та почувається краще вже за 10–14 днів.