На яку частину тіла, перш за все, звертають увагу чоловіки? Не варто ламати голову над цим питанням. За всіма соціологічними дослідженнями відповідь виходить одна: на ноги. А самою «старою, як світ» проблемою, яка може перешкодити красі ніг, вважається всім відомий варикоз. Це захворювання намагалися лікувати ще видатні лікарі стародавності Гіппократ, Авіценна, Гален.

В ХХІ столітті його поширеність досягла масштабів епідемії: ознаки варикозної хвороби в тій чи іншій мірі вираженості відзначаються у 89% жінок. Але і чоловіків ця проблема не оминула стороною, їм страждають до 66% чоловічого населення розвинених країн. От тільки жінки схильні до розвитку варикозу в більш молодому віці, починаючи з 25 років, а чоловіків він наздоганяє тільки після 50-ти. До того ж, в останні роки відзначається «омолодження» захворювання: все частіше в медичній літературі з'являються повідомлення про виявлення симптомів варикозного розширення вен навіть у школярок.


Варикоз: чоловіки vs жінки

За спостереженнями британських вчених (Единбурзьке дослідження, 1999), свербіж шкіри ніг - єдиний симптом, який був достовірно пов'язаний з наявністю варикозу у чоловіків, тоді як у жінок, крім сверблячки, відзначали важкість, втома ніг, больові відчуття. Незалежно від статевої приналежності симптоми посилюються при сидінні, стоянні, до кінця дня.


Не дивно, що в наш непростий час венотонік для підтримки здоров'я ніг є таким же необхідним засобом, як крем для рук або зубна паста для порожнини рота. Жінки України легко можуть добудувати асоціативний ланцюжок «варикоз - венотонік - ЕСКУЗАН». Серед усіх представлених в Україні венотоніків ЕСКУЗАН краплі по праву займає особливе місце. Цей німецький препарат відомий вже багато десятиліть не одному поколінню жінок.

Така популярність пояснюється, з одного боку, європейською якістю, що гарантує ефект від застосування засобу, а з іншого - економічною доступністю, завдяки чому люди навіть з дуже скромним достатком можуть дозволити собі придбати ЕСКУЗАН краплі.

Терапевтична дія ЕСКУЗАНУ обумовлено властивостями екстракту плодів кінського каштана, який входить до його складу. Активна діюча речовина екстракту кінського каштана - есцин має венотонізуючі та капіляропротекторні властивості, сприяє нормалізації скорочувальної діяльності гладких м'язів судинної стінки, іншими словами підвищує тонус вен. Під впливом ЕСКУЗАНУ знижується ламкість судин, нормалізується стан капілярів, зменшуються прояви венозного застою, а значить, зменшується неприємна тяжкість і біль в ногах, повертається легкість ходи і, звичайно ж, привабливість.

Важливою властивістю ЕСКУЗАН краплі є також його протинабрякова дія. Вона реалізується за рахунок здатності есцину і біофлавоноїдів екстракту кінського каштана знижувати проникність стінок судин. Багато жінок відзначають зменшення набряків вже після першого тижня прийому ЕСКУЗАНУ.

ЕСКУЗАН випускається у вигляді крапель - спеціальної галенової форми. Завдяки цьому всі компоненти екстракту діють більш активно. До того ж, дія відбувається безпосередньо в місці локалізації проблеми в венах, тобто «Зсередини». Це збільшує його ефективність порівняно з місцевими засобами. В порівнянні ж з таблетками і капсулами, краплі починають всмоктуватися вже в ротовій порожнині, що підвищує біодоступність препарату і, відповідно, його ефективність.

Потрібно пам'ятати, що тяжкість і біль в ногах, набряки, судоми в литкових м'язах з'являються, коли проблеми з судинами існують вже не один день. Адже зміни в венах розвиваються непомітно і поступово. З'явився біль і важкість у ногах – це сигнал того, що варикоз необхідно терміново приборкати, попередивши подальший розвиток проблеми.


Оскільки варикоз – хвороба і серйозна, і тривала, то її лікування не може бути короткочасним.


А зробити це можна за допомогою регулярних фізичних вправ, які зміцнюють м'язи ніг, носіння компресійних панчіх і, звичайно ж, регулярного використання венотоников.

Для того щоб нормалізувати стан судин і зменшити симптоми варикозу, ЕСКУЗАН краплі потрібно приймати регулярними курсами не менше 1 місяця, а краще тривалістю 2-3 місяці, кілька разів на рік.

Легка хода, добре самопочуття навіть після робочого дня і зацікавлені погляди протилежної статі - ось нагород за дбайливе і правильне ставлення до себе. І не забувайте весна вже в дорозі!

Підготувала Марія Зоринськ

Опубліковано в журналі «Природна медицина» №1(7)'2014

Підтвердження, що відвідувач є спеціалістом

Отримання інформації про рецептурні лікарські засоби

Інформація, розміщена в даному розділі, призначена для медичних фахівців і працівників охорони здоров'я (мають середню або вищу медичну/фармацевтичну освіту).

Інформаційні матеріали про лікарські засоби та їх застосування, захворювання та їх лікування, представлені на сайті, надані лише для ознайомлення і не можуть бути керівництвом для самостійної діагностики і лікування, і можуть бути застосовані виключно за рецептом лікаря та під лікарським наглядом.

У разі якщо ви не є фахівцем охорони здоров'я та приймаєте ці умови, компанія не несе відповідальності за можливі наслідки, які можуть виникнути в результаті самостійного використання інформації, розміщеної в даному розділі.

Цим я підтверджую, що я є фахівцем охорони здоров'я.