Німецькі ліки Вашого вибору

«Агов, любове моя!» -  віталася з  улюбленою парою босоніжок стильна й іронічна Керрі Бредшоу, персонаж культового американського серіалу «Секс і місто». Як і в відчайдушної Керрі, у кожної з нас є одна-дві пари босоніжок, до яких ми відчуваємо «неземну любов».   

Босоніжки –  літнє відкрите взуття, яке носять без колготок і панчіх. А отже, стопи мають бути ідеально доглянутими. Як досягти цієї мети? Керрі Бредшоу також знає відповідь: «Іноді треба почути думку професіонала: так буває зі здоров’ям, майном і чоловіками». Думка професіонала особливо важлива, коли відвідувач аптеки потребує засобу не тільки для догляду, але й для лікування проблемної шкіри стоп.

Зволоження, пом’якшення, відновлення: від краси до здоров’я

Виявляється, для того, аби мати ніжну й гладеньку шкіру на стопах, зовсім не обов’язково витрачати шалені гроші на дорогі салони краси. Або ж, принаймні, можна істотно здешевити  салонну процедуру, якщо перед нею самотужки підготувати стопи до педикюру. 

Аби шкіра, яка, як відомо, на 80% складається з води, не втрачала вологу, її треба захищати. Дефіцит вологи у верхньому шарі шкіри призводить до зменшення її еластичності і м’якості, шкіра грубшає, стає шорсткою. Таким прикрощам активно запобігають препарати з вмістом сечовини, адже сечовина належить до тих речовин, які небезпідставно вважаються найбільш продуктивними натуральними зволожувачами шкіри.  

Та чи цього достатньо для здорового стану стоп? 

Звісно, ні, бо коли одна проблема тягне за собою іншу,  без належного живлення шкіри також годі обійтися. Рослинні олії є якраз тими речовинами, які перфектно живлять шкіру.

Поміж різноманіття рослинних олій найбільш близькими за хімічним складом до колагену і ліпідів нашої шкіри є олії жожоба та авокадо. А це означає, що засіб із цими компонентами апріорі буде гіпоалергенним, тож однозначно підійде навіть тим, хто через різні форми алергії ставиться до вибору препаратів вкрай прискіпливо. 


Для безпечного і тривалого використання лікувального засобу для патологічно сухої шкіри стоп вміст сечовини не має перевищувати 10%.


Як і організм в цілому, шкіра, особливо в разі патологічно вираженої сухості, потребує достатньої кількості вітамінів. Тож:

  • вітамін А, що міститься в лікувальному засобі для стоп, значно підвищує опірність шкіри до інфекцій;
  • вітамін Е проявляє супер антиоксидантні властивості;
  • пантенол пришвидшує загоєння дрібних ран та тріщин, нормалізує водний баланс шкіри.

Така всебічна дія сприяє швидкому відновленню уражених ділянок. 

Втім, суха шкіра -  не просто косметичний дефект. Вона небезпечна тим, що провокує появу натоптенів, мозолів та навіть тріщин, які, своєю чергою, загрожують ймовірним інфікуванням стопи. Такі проблеми можуть виникнути у будь-кого, але особливо вони небезпечні своїми наслідками у людей з порушенням метаболізму, в першу чергу, у хворих на цукровий діабет. Аби запобігти  розвитку серйозних проблем, засіб догляду за шкірою стоп повинен містити молочну кислоту. Виражена кератолітична дія молочної кислоти – розм’якшувальний та відлущувальний вплив на роговий шар епідермісу – дозволяє доволі швидко й ефективно позбутися названих вад шкіри стоп. Разом з тим, молочна кислота добре зволожує шкіру. 

Отож, діючи комплексно, молочна кислота і сечовина підсилюють ефект одна одної, потужно зволожують і активно відлущують ороговіли часточки шкіри. 

Засіб з молочною кислотою і сечовиною ефективно позбавлятиме ороговілої шкіри, незручних потовщень і мозолів.  Втім, якщо його використовувати регулярно з профілактичною метою, мозолі просто не будуть утворюватися і гіперкератоз (надмірне потовщення рогового шару епідермісу) більше ніколи не загрожуватиме.

Бальзам на основі вказаних компонентів застосовується як денний засіб кілька разів на день. Він швидко всмоктується і не залишає слідів  на шкірі. 

Інша сторона медалі

Шорсткість і тріщини також вважаються характерними ознаками патологічно сухої шкіри стоп. За таких симптомів незамінним компонентом засобу догляду за проблемною шкірою є лінолева кислота. Чому? А тому, що саме лінолева кислота має потужні регенеративні властивості, що суттєво пришвидшують загоєння тріщин і ран на стопах. Вона проявляє яскраво виражену протизапальну дію, рівномірно живить всі шари шкіри та підвищує її еластичність. Вкрай важлива наявність лінолевої кислоти в засобі, який використовують пацієнти з цукровим діабетом тому що  надмірна сухість та тріщини на стопах ніг можуть свідчити про, так звані, передвиразкові зміни шкіри, надто небезпечні при цукровому діабеті (ЦД). І запобігти їх появі – першочергова задача для будь-якого пацієнта з ЦД.


Якщо на шкірі з’явилися тріщини і шорсткість - з проблемами ефективно допоможе впоратися засіб із лінолевою кислотою


Для ефективності засобу, призначеного для догляду за стопами, велике значення має збалансоване поєднання базових (сечовина, вітамін А, Е, пантенол, олія авокадо і жожоба) та особливих компонентів (молочна та лінолева кислоти), і, ясна річ,  відсутність барвників і ароматизаторів. Якщо шкіра схильна до ороговіння, то препарат з молочною кислотою буде найдоречнішим. Якщо на шкірі з’явилися тріщини і шорсткість – з проблемами ефективно допоможе впоратися засіб із лінолевою кислотою. Однак при почерговому поєднаному використанні цих засобів ефект відчутно зросте і при першій, і при другій проблемі.

Здорова стопа – здоровий організм

До аптекарів доволі часто звертаються відвідувачі з проблемною патологічно сухою шкірою за ефективним вирішенням проблеми. Втім особливої актуальності вона набуває саме у людей з різними захворюваннями, наприклад, цукровим діабетом, варикозним розширенням вен, патологією периферичних судин. Вони приходять до аптеки за першорядними лікарськими засобами, призначеними для лікування цих недуг. А нагадування з боку провізора про ефективний засіб для шкіри стоп стане дуже доречним, тому що здоровий стан шкіри стоп є для них критично важливим. Такі прості, але постійні дії, як застосування засобу догляду за стопами з відповідними компонентами, допоможуть зберігати їх здоровими якомога довше, уникнути важких ускладнень, а отже, залишатися соціально активними та емоційно стабільними.

Хто хоча б кілька разів скористався такими бальзамами, з доброї волі від них не відмовиться, тож аптека гарантовано отримає ще одного вдячного постійного клієнта!

Опубліковано в журналі «Фармацевт Практик» №6'2015

Завантажити статтю в форматі PDF Джерело