Німецькі ліки Вашого вибору

Варикозне розширення вен супроводжує людство з моменту його появи і на сьогодні воно є однією з найбільш поширених патологій судин серед осіб працездатного віку. Так, практично кожен третій житель нашої країни має ознаки варикозного розширення вен нижніх кінцівок. Серед жінок відзначається найбільш висока захворюваність, що досягає 65-67%.

Безсумнівно, важливу роль в лікуванні варикозного розширення вен грає консервативне лікування, яке забезпечує хороші результати на початку захворювання, коли шкірні прояви незначно виражені і лише помірно знижують працездатність. Крім того, консервативні методи використовуються при наявності протипоказань до хірургічного лікування і в післяопераційному періоді для запобігання рецидиву захворювання. Основні його завдання полягають в наступному:

  • зміцнення венозної стінки;
  • підвищення тонусу вен;
  • покращення реологічних властивостей крові;
  • зменшення запальних реакцій;
  • місцеве лікування ускладнень варикозної хвороби.

Варіантів консервативного терапевтичного впливу, схвалених на даний момент, існує два: компресійна терапія і прийом вено тонічних препаратів.

Не секрет, що носіння компресійного трикотажу пов'язане з цілою низкою незручностей, особливо в літній час. Дослідження підтвердили, що застосування еластичного трикотажу викликає дискомфорт, погіршує якість життя, що позначається на прихильності хворих лікуванню (Pittler MH, Ernst E., 2006). На відміну від компресійного трикотажу, застосування пероральних венотоників позбавлене подібних проблем, тому йому часто віддають переваги самі пацієнти з ХВН і варикозної хворобою. Крім того, компресія є переважно симптоматичної терапією і не здатна відновити структуру судин. Саме тому пацієнти з ХВН ранніх стадій повинні отримувати фармакотерапію і не покладатися тільки на носіння еластичного трикотажу (Ottillinger B., Greeske K., 2001).

Патогенетичне засіб в лікуванні варикозної хвороби

Одним з найбільш вивчених засобів, що використовуються для лікування варикозу протягом багатьох десятиліть, є екстракт насіння кінського каштана (Aesculus hippocastanum), біологічна дія якого виражається в підвищенні тонусу патологічно розширених вен, прискоренні кровообігу, зниженні крихкості і проникності капілярів, поліпшенні харчування тканин відповідних областей при недостатньому кровопостачанні і набряках.

Насіння кінського каштана містить цілий ряд цілющих компонентів: есцин, кверцетин, рутин, ізокверцетин, кемпферол та ін. Есцин - основне біологічно активне з'єднання насіння кінського каштана, що володіє вираженою венотропною дією. Екстракт насіння кінського каштана запобігає збільшенню проникності стінок вен. Таким чином, він попереджає попадання електролітів, води і протеїнів в тканини, зменшуючи і попереджаючи появу набряків.

Є дані, що екстракт з насіння кінського каштана знижує концентрацію лізосомальних ензимів і перешкоджає розпаду глікокаліксу (мукополісахаридів) у стінках капілярів. При цьому комбінація есцину з рештою активних речовин екстракту кінського каштана діє ефективніше в порівнянні з чистим есцином. Зокрема, додавання флавоноїдного комплексу з каштана (10: 1) до есцину збільшує його активність у 5 разів.

Застосування екстракту кінського каштана в лікуванні варикозного розширення вен і хронічної венозної недостатності (ХВН) має обширну доказову базу. Однією з останніх масштабних робіт, які доводять ефективність кінського каштана в терапії пацієнтів з ХВН, став Кокранівський метааналіз рандомізованих клінічних досліджень, проведений у 2012 році (Pittler MH, Ernst E.). Його результати показали значне поліпшення ознак і симптомів ХВН у пацієнтів, що приймають екстракт плодів кінського каштана, порівняно з використанням плацебо. Так, в 7 плацебо контрольованих дослідженнях оцінювалася біль в ногах у пацієнтів з ХВН. У переважній більшості випадків (в 6 дослідженнях) було відзначено значне зниження вираженості болю в ногах на тлі прийому екстракту насіння кінського каштана в порівнянні з терапією плацебо. Доведено, що застосування кінського каштана може бути настільки ж ефективним, як компресійна терапія. Ще в 6 плацебо контрольованих дослідженнях (n = 502) була підтверджена ефективність лікування кінським каштаном в зменшенні окружності гомілок.

Слід зазначити, що варикозне розширення вен з часом неухильно прогресує, призводячи до тяжких трофічних змін з подальшим порушенням центральної гемодинаміки. Тому лікування даного захворювання має проводитися регулярно і тривало, тільки в цьому випадку можливе зниження ризику прогресування захворювання, утворення тромбів в просвіті судин і появи трофічних змін шкіри.

Українській медичній громадськості вже більше 30 років відомий німецький венотонічнихх препарат ЕСКУЗАН краплі, до складу якого входить екстракт насіння кінського каштана і вітамін В1. ЕСКУЗАН краплі - це стандартизований водно-спиртовий екстракт, який містить понад 20 флавоноїдів, в тому числі есцин. Препарат зменшує проникність капілярів, підвищує тонус венозних судин, зменшує запальні явища, в зв'язку з чим його застосовують як венотонізуючий засіб при венозному застої і варикозному розширенні вен нижніх кінцівок, геморої і трофічних змінах.

ЕСКУЗАН у вигляді крапель відноситься до групи галенових препаратів, які представляють специфічну групу лікарських засобів. Лікувальна дія галенових препаратів обумовлена не якоюсь однією діючою речовиною, а комплексом біологічно активних речовин, що підсилюють ефекти один одного. Крім того, галенові препарати вельми прості у виготовленні і економічно менш затратні в виробництві. Ось чому ці препарати являють собою групу цінних лікарських засобів, що займає важливе місце в сучасному медикаментозному арсеналі. Це пояснює цінову доступність препарату ЕСКУЗАН пацієнтам, що особливо важливо в нинішній непростий час.

Препарат ЭСКУЗАН капли має високу біодоступність, при цьому всмоктування лікарського засобу починається ще в ротовій порожнині, що забезпечує максимально швидку реалізацію терапевтичного ефекту.

Протягом багатьох років ЕСКУЗАН залишається одним з найбільш часто призначуваних венотонічних препаратів у терапевтичній, неврологічній, хірургічній та флебологичній практиці. Препарат користується авторитетом серед медичних фахівців завдяки унікальному складу, високій активності компонентів, хорошій переносимості і, що важливо, економічній доступності. Регулярний і тривалий прийом препарату дозволяє уповільнити прогресування варикозного захворювання вен або запобігти його рецидиву, тим самим знизивши ризик небезпечних, а часом і загрожуючи життю ускладнень.

Підготувала Ольга Татаренко
Опубліковано в журналі "Medical Nature" №2 (18) 2014
Скачати статтю у форматі PDF