Deepak Jain1, Aggarwal H.K.1, Suhas Singla1, Sunil Pawar1, Promil Jain2, Anshul Mittal1
1Pt BD Sharma PGIMS, Department of Medicine, Rohtak, India
2Pt BD Sharma PGIMS, Department of Pathology, Rohtak, India

Резюме. Тироксин і трийодтиронін регулюють інтенсивність основного обміну у всіх клітинах, включаючи гепатоцити, і, таким чином, впливають на роботу печінки. Отже, патологія щитоподібної залози може призводити до порушень роботи печінки. Незважаючи на широкий спектр захворювань печінки, пов’язаних з ускладненим або неускладненим гіпертиреозом, вони виявляються рідко та вимагають підвищеної настороженості. У даній статті представлено опис клінічного випадку. Пацієнтка була госпіталізована зі скаргами на загальну слабкість, жовтушність і задишку. Спочатку наявні в неї клінічні прояви захворювання вказували на наявність застійного цирозу, проте зрештою в пацієнтки був виявлений гіпертиреоз, що призвів до порушення функції печінки.

Ключові слова: гіпертиреоз, жовтяниця, порушення функції печінки.

Опубліковано в журналі «Міжнародний ендокринологічний журнал» №7(71)'2015

Завантажити оригінал статті в форматі PDF

Підтвердження, що відвідувач є спеціалістом

Отримання інформації про рецептурні лікарські засоби

Інформація, розміщена в даному розділі, призначена для медичних фахівців і працівників охорони здоров'я (мають середню або вищу медичну/фармацевтичну освіту).

Інформаційні матеріали про лікарські засоби та їх застосування, захворювання та їх лікування, представлені на сайті, надані лише для ознайомлення і не можуть бути керівництвом для самостійної діагностики і лікування, і можуть бути застосовані виключно за рецептом лікаря та під лікарським наглядом.

У разі якщо ви не є фахівцем охорони здоров'я та приймаєте ці умови, компанія не несе відповідальності за можливі наслідки, які можуть виникнути в результаті самостійного використання інформації, розміщеної в даному розділі.

Цим я підтверджую, що я є фахівцем охорони здоров'я.