Резюме. Описи випадків одночасного розвитку в пацієнта хвороби Грейвса, гіпопаратиреозу та автоімунної гемолітичної анемії нечисленні. Ми повідомляємо про незвичайний випадок автоімунної патології, що призвела до розвитку хвороби Грейвса й автоімунної гемолітичної анемії на тлі кальцифікації базальних гангліїв. У пацієнтки було виявлено вузлове утворення паращитоподібної залози при нормальному вмісті кальцію в крові та нормальному рівні паратиреоїдних гормонів. Ймовірною причиною появи даного вузлового утворення є компенсаторна реакція на автоімунний гіпопаратиреоз. У пацієнтки підвищені рівні загального Т3 та Т4, вільного Т4, глобуліну, що зв’язує тиреоїд, й антитіл до тиреоглобуліну. Рівень антинуклеарних антитіл і рівень антитіл до дволанцюгової ДНК були в межах норми. Відносний дефіцит CD4 + FOXP3 + Treg-клітин у периферійній крові також підтверджує автоімунний механізм патогенезу даного захворювання. Пацієнтка відповіла на лікування глюкокортикоїдами, у подальшому проводилася підтримуюча терапія низькими дозами карбімазолу.

Ключові слова: хвороба Грейвса, гіпопаратиреоз, гемолітична анемія, автоімунна патологія, глюкокортикоїди.

Оригінал статті опубліковано в JOURNAL OF CASE REPORTS 2014; 4 (2): 253-257

Опубліковано в «Міжнародний ендокринологічний журнал» №1(73) '2016

Завантажити статтю в форматі PDF

Підтвердження, що відвідувач є спеціалістом

Отримання інформації про рецептурні лікарські засоби

Інформація, розміщена в даному розділі, призначена для медичних фахівців і працівників охорони здоров'я (мають середню або вищу медичну/фармацевтичну освіту).

Інформаційні матеріали про лікарські засоби та їх застосування, захворювання та їх лікування, представлені на сайті, надані лише для ознайомлення і не можуть бути керівництвом для самостійної діагностики і лікування, і можуть бути застосовані виключно за рецептом лікаря та під лікарським наглядом.

У разі якщо ви не є фахівцем охорони здоров'я та приймаєте ці умови, компанія не несе відповідальності за можливі наслідки, які можуть виникнути в результаті самостійного використання інформації, розміщеної в даному розділі.

Цим я підтверджую, що я є фахівцем охорони здоров'я.